Klabater pozyskał blisko 230 tys. zł na planszową wersję gry Crossroads Inn! | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 cze 2022, 11:33

Klabater pozyskał blisko 230 tys. zł na planszową wersję gry Crossroads Inn!

Planszowa wersja flagowej gry Klabatera – Crossroads Inn – pod tytułem The Innkeepers' Creed została w pełni sfinansowana. W ramach kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter zebrano prawie 230 tys. zł! To dotychczas największa kampania crowdfundigowa, którą przeprowadził Klabater.

Crossroads Inn: The Innkeepers' Creed to strategiczna gra planszowa rozgrywana w autorskim świecie fantasy wykreowanym na potrzeby gry wideo Crossroads Inn. Zadaniem graczy jest zarządzanie gospodą, w taki sposób, aby zdobyć uznanie klientów, zyskać bogactwo i w dłuższej perspektywie – zdobyć władzę w królestwie Yorevale.

- Konstrukcja zbiórki na Kickstarterze była dobrze przemyślana i jednocześnie mocno angażująca. Zebraliśmy 260 proc. podstawowej kwoty, dzięki czemu gra zyska wiele ciekawych dodatków oraz ukaże się w dwóch bogatych edycjach. Premierę Crossroads Inn: The Innkeepers' Creed planujemy na 2023 rok– mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Gracz będziesz miał do wyboru cztery kategorie wydatków, na które przeznaczy pieniądze – wyposażenie, usługi, pracownicy lub goście specjalni. Każda z opcji przyniesie inne korzyści i wyzwania, które mogą zdecydować o ostatecznym zwycięstwie. Crossroads Inn: The Innkeepers' Creed dedykowana jest graczom w wieku 12+. Szacowny czas rozgrywki wynosi 90-120 min,a w rozgrywce zmierzy się do 4 graczy jednocześnie. Inspiracją planszowej wersji gry jest autorska produkcja Klabatera – Crossroads Inn. Tytuł miał swoją premierę w październiku 2019 r i również został ufundowany w serwisie Kickstarter zbierając 38k eur

Obecnie gra dostępna jest w wersji na PC oraz konsolę Xbox. Trwają pracę nad opracowaniem adaptacji gry na platformę Nintendo Switch. Studio zapowiedziało już także sequel tytułu.

– Pomysł na planszówkę ma złożoną genezę. Po pierwsze rynek planszówkowy to bardzo szybko rosnący segment i kolejny obszar dywersyfikacji naszego portfolio wydawniczego. Po drugie możemy dostarczyć naszym zaangażowanym graczom kolejną przygodę w świecie, który pokochali. Produkując grę planszową wzmacniamy też siłę marki Crossroads Inn, co jest szczególnie ważne w obliczu rozpoczęcia produkcji Crossroads Inn 2. Chcemy podążać za trendami i wymaganiami graczy – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu spółki Klabater. – Zainteresowanie planszówkami widać też w statystykach. W 2021 r. wartość tego rynku przekroczyła 15 mld USD. Kiedy braliśmy udział w wydarzeniach branżowych, takich jak PAX czy Pyrkon, widać było, że planszówki przyciągają dużą rzeszę graczy – dodaje Robert Wesołowski.

Na koniec 2021 r. łączny zysk na sprzedaży Crossroads Inn (gra, przepustka sezonowa oraz dodatki) przekroczył 3 mln zł, a sama gra trafiła do ponad100 tys. nabywców na obu platformach. W 2021 r., ramach drugiego sezonu (Season Pass 2), udostępniono graczom dwa dodatki inspirowane innymi grami z portfolio Spółki, DLC – The Circus oraz DLC- Booze & Liquor, jeszcze w 2022 ukaże się konwersja gry na platformę Nintendo Switch.

O Klabater SA: 

Klabater SA to notowany na NewConnect polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka ma zdywersyfikowany model biznesowy oparty o trzy główne filary: wydawnictwo, studio deweloperskie oraz porting gier. Studio tworzy gry, które swoją fabułą opowiadają nieprzeciętne historie pozwalające na długą i kreatywną zabawę. Wśród wydanych produkcji znajdują się bestsellery, m.in nagrodzona Paszportem Polityki, We. The Revolution oraz autorskie projekty, Heliborne i Crossroads Inn. Obecnie Klabater pracuje nad produkcją własnych gier Moonshine Inc. oraz Crossroads Inn 2.

Źródło: Spółka, #KBT

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości