PGE EO podpisała umowy na budowę czterech farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 25 MW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 cze 2022, 11:28

PGE EO podpisała umowy na budowę czterech farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 25 MW

PGE Energia Odnawialna podpisała umowy na budowę czterech farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 25 MW na Mazowszu i Podlasiu - podała PGE EO w komunikacie prasowym.

PGE EO podało, że farmy fotowoltaiczne zostaną uruchomione w pierwszym kwartale 2023 roku na wydzierżawionych przez spółkę gruntach prywatnych w powiecie grajewskim i łosickim. W pierwszym przypadku instalacje PV Gutki 1 i PV Gutki 2 będą miały po sześć MW. Natomiast PV Huszlew 1 i PV Huszlew 2 będą miały odpowiednio pięć i osiem MW.

Uruchomienie budowy PV Gutki 1, PV Gutki 2, PV Huszlew 1 i PV Huszlew 2 jest częścią tegorocznego pakietu inwestycyjnego PGE Energia Odnawialna. Zakłada on m.in. uzyskanie pozwoleń na budowę projektów PV o mocy około 260 MW. Największym projektem jest instalacja o mocy 153 MW, składającą się dwóch farm – PV Jeziórko 1 i PV Jeziórko 2. Główna jej część (100 MW) powstanie do końca 2023 r. na terenie gminy Grębów w powiecie tarnobrzeskim na Podkarpaciu.

Należąca do grupy kapitałowej PGE spółka PGE Energia Odnawialna jest obecnie największym producentem zielonej energii w Polsce. Posiada 20 farm wiatrowych, 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe oraz 5 farm fotowoltaicznych. Łączna moc zainstalowana wszystkich obiektów wynosi 2 415,48 MW.

(PAP Biznes), #PGE

epo/ ana/

Zobacz także: PGE SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości