Detalion Games: duże IP, nowa strategia, specjalistyczne wsparcie oraz nowy przewodniczący Rady Nadzorczej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
06 lip 2022, 12:45

Detalion Games: duże IP, nowa strategia, specjalistyczne wsparcie oraz nowy przewodniczący Rady Nadzorczej

Detalion Games S.A., studio developmentu gier z Grupy Kapitałowej Movie Games, informuje o przejęciu dużego IP oraz specjalistycznym wsparciu, które otrzyma niezapowiedziana jeszcze produkcja Spółki. Rozpoczęcie prac nad grą opartą o już istniejące uniwersum wpisze się w nową strategię Detalionu. Jednocześnie do Rady Nadzorczej Spółki, w funkcji przewodniczącego, dołączył Piotr Gnyp z Movie Games i Image Games.

Detalion Games S.A. jest studiem pełniącym rolę wspierającą wobec wewnętrznego działu portingu w grupie Movie Games. Jednocześnie Spółka bada możliwości rozwoju własnych projektów. Teraz strategia Detalionu została zaktualizowana w związku z przejęciem dobrze rozpoznawalnego IP.

Development gry opartej na pozyskanej własności intelektualnej będzie prowadzony wewnętrznie. Jednocześnie zespół Detalion otrzyma specjalistyczne wsparcie ze strony Movie Games oraz znanej na świecie osobistości z branży gamedev. Wszystko to wiąże się ze zmianą strategii Spółki oraz jej roli w Grupie Kapitałowej Movie Games.

- Po ewaluacji potencjalnych projektów oraz silnych stron zespołu, uznaliśmy wraz z naszym wydawcą Movie Games, że Detalion ma potencjał znacznie wykraczający poza studio portingowe. Stąd między innymi decyzja o przyjęciu roli kontynuatora silnego IP z dużą, zaangażowaną społecznością fanów. Cieszy mnie kierunek obrany w ramach nowej strategii, oparty o mocne strony zespołu. Pozwala on rozwinąć Spółkę w kierunku wzmocnienia synergicznej, komplementarnej natury Rodziny Movie Games - mówi Agniesza Hałasińska, prezes zarządu Detalion Games S.A.

Detalion Games S.A. ma także przyjemność poinformować o nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółki. Piotr Gnyp, Chief Marketing Officer Movie Games i członek zarządu Image Games, to ekspert ds. nowych technologii i dziennikarz technologiczny z wieloletnim stażem. Był twórcą i wieloletnim redaktorem naczelnym pierwszego w Polsce profesjonalnego bloga o grach wideo Polygamia.pl. Wcześniej pracował jako Head of BizDev w wydawnictwie Walkabout Games, oraz jako Head of Research w studiu produkcji, postprodukcji i animacji Platige Image. To także były Chief Content Officer jednego z globalnych gamingowych e-commerce'ów i szef marketingu jednego z polskich startupów.

- Nowy tytuł Detalion Games, a także osoby zaangażowane w jego produkcję sprawiają, że wspieranie Spółki będzie dla mnie czystą przyjemnością - mówi Piotr Gnyp.

- Ekspertyza pana Piotra jest nieoceniona. Jego znajomość branży, biznesowy network oraz wieloletnie zaangażowanie w rozwój polskiego gamedevu stanowią cenny zasób, który przyczyni się do strategicznej rozbudowy naszej Spółki - komentuje Agnieszka Hałasińska.

Szczegóły dotyczące strategii Spółki zostaną przedstawione w najbliższym czasie.

O spółce Detalion Games:

Detalion Games SA prowadzi działalność w zakresie produkcji gier AA (średnio budżetowych) z 12-18 miesięcznym cyklem tworzenia. Spółka tworzy gry z gatunku przygodowo-logicznych oraz symulatorów. Produkcje te są i będą dostępne w modelu premium, co oznacza, że raz zakupione umożliwią dostęp do całości treści. W modelu sprzedaż nie występują dodatkowe mikropłatności, które gracz musi ponieść w celu poprawy jakości rozgrywki. Spółka została założona w 2018 roku. Dla sukcesu rynkowego produkcji Spółki istotne znaczenie ma historia i doświadczenie głównego producenta gier – Rolanda Pantoły, tworzącego gry komputerowe od lat 90. XX wieku, współtwórcy między innymi takich tytułów, jak seria Schizm czy Reah.

Źródło: Spółka, #DEG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości