Big Cheese Studio ma umowę z Microsoftem, Cooking Simulator w usłudze Xbox Game Pass | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 sie 2022, 09:33

Big Cheese Studio ma umowę z Microsoftem, Cooking Simulator w usłudze Xbox Game Pass

Notowana na GPW spółka Big Cheese Studio podpisała z Microsoftem umowę licencyjną, dzięki której Cooking Simulator pojawi się w usłudze Xbox Game Pass. Produkcja od sierpnia 2020 r. dostępna jest w sklepie Xbox Store, co pozwoliło spółce tylko w roku ubiegłym odnotować milion przychodów. Zarząd spółki liczy, że kontynuacja dywersyfikacji kanałów dystrybucji przełoży się na jej przyszłe wyniki finansowe.

- Z uwagi na długi cykl życia naszego flagowego projektu ,,Cooking Simulator’’ i przyjętą strategię rozwoju, konsekwentnie dbamy o poszerzanie kanałów dystrybucji. To dla nas bardzo ważne, ponieważ dywersyfikacja kanałów pozwala nam efektywnie poprawiać wyniki finansowe i przy okazji wspiera promocję produktu. Wśród kamieni milowych na ten rok przewidzieliśmy rozwój projektu w obszarze VR oraz o wersje konsolowe. Wszystko realizujemy zgodnie z planem. Premiera w sklepie Oculus Store już za nami, debiut był udany. Teraz przyszedł czas na wersje konsolowe. Właśnie podpisaliśmy umowę z Microsoftem, dzięki której ,,Cooking Simulator’’ będzie dostępna w usłudze Xbox Game Pass. To rozwiązanie z obszerną biblioteką gier, które cieszy się dużą popularnością wśród posiadaczy konsol Xbox i użytkowników PC. – mówi Łukasz Dębski, prezes zarządu Big Cheese Studio.

Gra Cooking Simulator na pierwszą konsolę trafiła w maju 2020 r. Debiut odbył się w sklepie Nintendo Switch. Kilka miesięcy później, w sierpniu 2020, tytuł trafił na urządzenie Xbox One. W maju 2021 r. przyszedł czas na konsolę Play Station 4. Aktualnie gra zmierza na Xbox Games Pass.

- Podpisana umowa z Microsoftem to kolejny etap monetyzacji gry Cooking Simulator. Warto zwrócić uwagę, że na ponad trzy letniej grze podpisaliśmy umowę gwarantującą prawie trzy letnie przychody. Wierzymy dodatkowo, że pozwoli nam to zwiększyć rozpoznawalność naszego tytułu, co zaprocentuje w przyszłości. Zwiększenie rozpoznawalności naszej marki jest dla nas ważne w kontekście kolejnych premier. Cały czas staramy się efektywnie budować community wokół Cookinga – komentuje Jakub Rafał, Dyrektor Finansowy w Big Cheese Studio.

To właśnie konsekwentnie realizowana strategia rozwoju gry Cooking Simulator ma znaczący wpływ na wzrost wyników finansowych spółki. W I kwartale br. Big Cheese Studio odnotowało blisko 4,7 mln zł zysku operacyjnego EBIT oraz 4,6 mln zł zysku netto (wzrost o 38% rdr). Najwięcej przychodów Studio odnotowuje ze sprzedaży gry na platformie Steam i Steam VR, natomiast w roku ubiegłym, z samego sklepu Xbox Store spółka odnotowała 1 mln przychodów.

Big Cheese Studio to także firma prowadząca aktywną politykę dywidendową. Ostatnia wypłata dywidendy, w kwocie 8 mln zł z zysku netto za rok 2021, odbyła się w dniu 18 lipca 2022 r. To 64 proc. osiągniętego w ub. roku zysku netto, który wyniósł 12,4 mln zł. Dywidenda na jedną akcję liczyła 1,94 zł.

Globalny rynek gier konsolowych w 2021 r. osiągnął wartość ok. 50 mld USD.

O  spółce Big Cheese Studio:

Big Cheese Studio to działający od 2018 roku producent i wydawca gier wideo z Łodzi. Model biznesowy Studia zakłada tworzenie gier z naciskiem na połączenie symulacji, ekonomii i strategii działania. W 2019 roku na rynku zadebiutowała pierwsza, autorska produkcja studia – Cooking Simulator, a 7 grudnia 2021 roku akcje spółki zadebiutowały na Głównym Rynku GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #BCS

Zobacz także: Big Cheese Studio SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości