Hard West 2 od Ice Code Games po premierze | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 sie 2022, 12:00

Hard West 2 od Ice Code Games po premierze

Hard West 2, gra z portfolio produkcyjnego Ice Code Games, notuje świetne recenzje w serwisach gamingowych oraz wśród graczy. Od dnia premiery tytuł zajmuje wysokie pozycje na platformach Steam i GOG. Peak graczy w pierwszy sprzedażowy weekend wyniósł ponad 3 tys., a w serwisie Twitch ponad 25 tys. obserwujących. Obecnie trwają prace nad dodaniem nowych aktualizacji do projektu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z premiery Hard West 2, odbiór graczy i recenzentów jest bardzo pozytywny. W trakcie weekendu na Steam jednocześnie bawiło się ponad 3 tysiące osób, a wielu streamerów i influencerów zostało namówionych przez swoich fanów, aby zaprezentowali im naszą grę. Ciągły napływ nowych recenzji w sklepach wskazuje na to, że ta pozytywna tendencja utrzyma się na dłużej, a sprzedaż gry w długiej perspektywie będzie wysoka - podsumowuje Paweł Wilk, prezes zarządu Ice Code Games.

Hard West 2 w zaledwie kilka godzin po premierze, znalazł się na pierwszym miejscu listy Current Bestsellers na platformie GOG, a w weekend był również liderem w klasyfikacji sprzedaży Steam Global Bestseller. Krytycy z serwisu Metacritic ocenili Hard West 2 na 77 proc., a ocena graczy wynosi wysokie 8.2. Większość z prawie 500 recenzji na platformie Steam jest pozytywna (72 proc.). O zainteresowaniu grą świadczy również bardzo wysoki peak graczy, który w weekend po premierze wyniósł ponad 3 tys. osób, a w serwisie Twitch przeszło 25 tys. obserwujących. Ice Code Games aktualnie pracuje nad wprowadzeniem dodatkowych usprawnień, które mają przełożyć się na jeszcze większą satysfakcję z gry wśród jej obiorców.

Sequel Hard West to kontynuacja dobrze przyjętej gry strategicznej, która sprzedała się w liczbie ponad 500 tys. egzemplarzy tylko w wersji PC. Hard West 2 wyróżnia rozbudowana fabuła, udoskonalona grafika i oryginalna ścieżka dźwiękową z voice overami. Całość dopełnia „system brawury”, nagradzający dobre planowanie i odważne ruchy gracza na mapie oraz dynamiczne levele, które pozwalają odtworzyć i przeżyć sceny pościgów rodem z westernów. Twórcy zapewniają graczom ok. 25-30 godzin rozrywki.

Koszty produkcji i marketingu gry Hard West 2 w całości ponosi holenderski wydawca – Good Shepherd Entertainment.

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/1282410/Hard_West_2/

O spółce Ice Code Games:

Ice Code Games to notowany na NewConnect w Warszawie producent gier wideo na PC i konsole. Studio specjalizuje się w grach strategicznych i taktycznych. W 2020 roku firma nawiązała strategiczne partnerstwo z Good Shepherd Entertainment – wydawcą należącym do notowanego na londyńskiej giełdzie Devolver Digital. Efektem tej współpracy jest gra Hard West2, która 4 sierpnia 2022 roku miała swoją premierę na PC.

Celem Ice Code Games jest zdobycie pozycji topowego producenta gier strategicznych, dostępnych na PC i wszystkich najpopularniejszych konsolach.

Źródło: Spółka, #ICG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości