Rynek nieruchomości premium odporny na podwyżki stóp procentowych oraz inflację (opinia) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 sie 2022, 11:19

Rynek nieruchomości premium odporny na podwyżki stóp procentowych oraz inflację (opinia)

W lipcu sprzedano łącznie 455 luksusowych apartamentów, co oznacza wzrost o 72,3 proc. mdm i o blisko 26 proc. w stosunku do średniej miesięcznej sprzedaży za pierwsze półrocze, ale spadek o 11,5 proc. rdr - poinformowała w komunikacie prasowym firma redNet24 w oparciu o dane portalu luksusowemieszkania. pl. W ocenie ekspertów, rynek nieruchomości w segmencie premium jest odporny na podwyżki stóp procentowych oraz inflację.

Jak podano, w pierwszym półroczu 2022 r. sprzedano 2.169 takich lokali (średnia miesięczna to 362 apartamenty).

"Dane zarówno za ostatni miesiąc, jak i całe pierwsze półrocze potwierdzają tezę, że rynek nieruchomości w segmencie premium, jak zresztą każdych dóbr luksusowych, opiera się kryzysowi kredytowemu. Apartamenty te kupowane są głównie za gotówkę, więc podwyżki stóp procentowych i wynikająca z nich zdolność kredytowa mają niewielkie znaczenie w podejmowaniu decyzji zakupowych" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, założyciel serwisu luksuwowemieszkania. pl Robert Chojnacki.

Dyrektor zarządzająca redNet 24, firmy specjalizującej się w sprzedaży mieszkań deweloperskich, Katarzyna Tworska oceniła, że dobra kondycja rynku luksusowych apartamentów nie powinna dziwić.

"Tego typu inwestycje należą do obszaru nieruchomości w segmencie premium, niezależnego od nastrojów konsumenckich czy wysokiej inflacji. Co więcej w czasach niepewnej sytuacji gospodarczej zakup takiego mieszkania, położonego w bardzo prestiżowej lokalizacji, może okazać się najlepszą lokatą naszego kapitału, zapewniającą ochronę przed galopującą inflacją" – dodała Tworska. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości