BM mBanku podwyższyło rekomendację dla Allegro do "kupuj", a cenę docelową do 35,30 zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 sie 2022, 16:42

BM mBanku podwyższyło rekomendację dla Allegro do "kupuj", a cenę docelową do 35,30 zł

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 5 sierpnia podwyższyli rekomendację dla Allegro do "kupuj" z "akumuluj", a cenę docelową Allegro do 35,30 zł z 31 zł.

Raport wydano przy kursie 26,71 zł. W czwartek o godz.16.22 papiery spółki wyceniono na GPW na 28,64 zł.

"Spółka zaraportowała wczoraj wstępne dane za 2Q’22. Z wyłączeniem Mall Group. Skorygowana EBITDA spadła zaledwie o 1,5 proc., co oznacza wyraźną poprawę trendu po -14 pro. w 1 kw’22 r/r. W dodatku, Zarząd pozostawił niezmieniony guidance i podał bardzo dobry trading update (GMV ok. +23-27 proc. r/r od początku lipca). Zarząd zakłada na moment obecny wzrost GMV w 2H’22 o 15-25 proc. r/r. Optymizm Allegro w obliczu pogarszających się warunków makroekonomicznych wynika naszym zdaniem głównie z trzech czynników: przychody platformy odwzorowują galopującą inflację w Polsce, spółka korzysta z napływu Ukraińców do kraju i co najważniejsze, klient Allegro jest jeszcze bardziej skoncentrowany na poszukiwaniu najniższej ceny. W tym miejscu podkreślamy, że niskie ceny to mocna przewaga konkurencyjna spółki. Zarząd podawał przy okazji IPO, że >80 proc. produktów dostępnych na platformie ma najniższą na rynku cenę, badając 135 tys. najpopularniejszych produktów" - podano w raporcie.

"Stąd, w niniejszym raporcie wnosimy, że spółka jest dość odporna na warunki makro i jako połączenie nowoczesnego biznesu z defensywnym profilem konsumenta powinna cieszyć się dobrym sentymentem rynku w średnim terminie. Dodatkowo, wskazujemy na znaczną poprawę wskaźnika take rate w 2Q’22 – czynnik który będzie sprzyjać poprawie marży w nadchodzących kwartałach (szacujemy poprawę skor. EBITDA w 2H’22 o ok. 30 proc. r/r)" - dodano.

Według analityków, Allegro jest dziś notowane na poziomie EV/EBITDA ex. Mall Group = 13,7x, z wyraźnym dyskontem do peer grupy (15,8x) oraz do Amazona (20,6x).

BM mBanku szacuje, że poziomu take rate w 2 kwartale 2022 roku zbliżył się do ok. 10,8-10,9 proc. (tj. o ok. +0,3-0,4 p.p. r/r).

Zdaniem analityków, zmiany w warunkach handlowych dla merchantów wprowadzane przez ostatnie miesiące, większa ilość klientów SMART! oraz zmiana struktury GMV w kierunku dóbr o wyższym take rate, spowodowały wzrost wskaźnika. Uważają, że ten trend będzie kontynuowany w nadchodzących kwartałach. De facto, Allegro wprowadziło podwyżki w co-financingu kosztów dostaw w Smart! dla merchantów w lipcu i sierpniu. Kolejna podwyżka jest planowana na wrzesień br.

Depesza jest skrótem rekomendacji wydanej przez BM mBanku. Jej autorem jest Paweł Szpigiel. Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 5 sierpnia o godzinie 8:37.

W załączniku znajduje się plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #ALE

epo/ gor/

Załączniki:

Zobacz także: Allegro.eu SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości