Carlson ASI EVIG Alfa wykorzysta narzędzie Monaco Foundry w ocenie projektów inwestycyjnych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 sie 2022, 14:41

Carlson ASI EVIG Alfa wykorzysta narzędzie Monaco Foundry w ocenie projektów inwestycyjnych

Carlson ASI Evig Alfa, fundusz venture capital z Grupy Carlson, dzięki podpisanej przez Carlson Investments SE umowie partnerskiej z Monaco Foundry, będzie miał możliwość wykorzystania unikatowej platformy akredytacyjnej. Zapewni Funduszowi dostęp do kluczowych informacji zarządczych i oceny obecnych oraz przyszłych projektów inwestycyjnych.

- Jest to ostatni rok, w którym musimy mądrze wykorzystać nasze środki inwestycyjne i zamknąć nasze portfolio. Obecnie w naszym portfelu znajduje się ponad 30 obiecujących startupów, a do końca 2022 roku chcemy dodać do niego jeszcze kilkanaście. Narzędzie Monaco Foundry da nam możliwość oceny podmiotów bazując na kilku kluczowych parametrach. Dodatkową wartością jest dostęp do wiedzy kilkunastu światowej klasy specjalistów, którzy tworzą społeczność tejże organizacji. Liczę, że dzięki narzędziu będziemy wspierać założycieli naszych startupów w podejmowaniu strategicznych decyzji, które w rezultacie przyspieszą ich rozwój. - mówi Dawid Wesołowski, partner zarządzający Carlson ASI Evig Alfa.

Za pośrednictwem platformy akredytacyjnej Monaco Foundry, zarówno spółka Carlson Investments, jak i Carlson ASI EVIG Alfa, będą miały możliwość oceny projektów oraz ich mocnych i słabych stron w różnych obszarach, tj. inteligencji emocjonalnej kadry zarządzającej, własności intelektualnej oraz dokumentów prawnych i finansowych. Dodatkową wartością będzie również możliwość oceny wpływu spółek na poziom śladu węglowego. Sam proces akredytacji, oprócz ułatwienia Grupie Carlson podejmowania strategicznych decyzji, pomoże również w ocenie rozwoju startupu i jego możliwości pozyskania kolejnych rund finansowania.

- Wierzę, że rozpoczęcie współpracy z Monaco Foundry pozwoli Grupie Carlson na przyspieszenie oceny projektów
i procesów inwestycyjnych oraz podniesienie standardów raportowania naszych spółek portfelowych. W przyszłości rozważamy również bezpośrednie wniesienie kapitału do Monaco Foundry – komentuje Artur Jędrzejewski, założyciel Grupy Carlson.

Do końca tego roku Carlson ASI Evig Alfa planuje zainwestować w co najmniej kilkanaście nowych projektów. Najważniejszym kryterium jest, aby startup znajdował się na wczesnym etapie rozwoju (faza pre-seed / projekt B+R w fazie PoC i PoP), prowadził działalność badawczo-rozwojową w Polsce i opracowywał innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które rozwiązują rzeczywiste problemy i posiadają potencjał do komercjalizacji oraz szybkiego skalowania.

O Carlson ASI EVIG ALFA:

Carlson ASI EVIG ALFA jest funduszem venture Capital z grupy Carlson, w skład której wchodzą takie podmioty jak: Carlson Ventures International Ltd., Carlson Investments SE oraz EVIG Alfa sp. z o.o. Carlson ASI EVIG Alfa koncentruje się na kluczowych dla gospodarki opartej na wiedzy branżach, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia wykorzystujące elementy sztucznej inteligencji (AI) w takich branżach jak: Fintech, MedTech, IoT orz CleanTech. Fundusz finansowany jest z wkładu inwestorów prywatnych oraz środków pochodzących od Narodowego Centrum Badań i Rozowoju (NCBR), w ramach programu BRIdge Alfa.

O Carlson Investments SE:

Carlson Investments SE to notowana na warszawskiej giełdzie firma inwestycyjna, której celem jest realizacja inwestycji w spółki technologiczne, charakteryzujące się innowacją produktową lub procesową. Firma jest szczególnie zainteresowana projektami z takich branż jak: FinTech, MedTech i CleanTech. Spółka jest również strategicznym doradcą dla funduszu Carlson ASI EVIG Alfa, który finansuje start-upy w ramach programu BRIdge Alfa.

 


 

Źródło: Spółka, #CAI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości