BM mBanku zmieniło ceny docelowe dla ośmiu banków | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 paź 2022, 16:39

BM mBanku zmieniło ceny docelowe dla ośmiu banków

Analitycy BM mBanku, w raporcie z 27 września zmienili ceny docelowe dla ośmiu banków. Rekomendacje dla wszystkich banków pozostały na poziomie "kupuj".

"Przeważamy sektor ze względu na bardzo atrakcyjną wycenę, dobrą perspektywę wyników oraz bardzo obiecujące perspektywy wzrostu rynku" - napisano.

Analitycy uważają, wycena sektora bankowego nadal posiada znaczący potencjał pomimo negatywnych czynników z jakimi zmierzyć się będzie musiał w nadchodzących kwartałach.

"Sumarycznie nasze prognozy zostały obniżone o 16 proc. na 2023 rok, ale podwyższone o 12 proc. na 2024 rok. W 2024 roku już w poprzednim raporcie oczekiwaliśmy stosunkowo wysokiego kosztu ryzyka, ale jednocześnie zakładaliśmy spadek stóp do poziomu 3,5 proc. wobec obecnej prognozy stóp na poziomie 6,0 proc." - napisano w raporcie.

"Dodatkowo zakładamy, że piętrząca się presja na sprzedaży kredytów hipotecznych zostanie zrównoważona przez wzrost wolumenów korporacyjnych głównie ze względu na zieloną transformację, która naszym zdaniem będzie napędzać sektor bankowy przez kolejne długie lata" - dodano.

W ocenie analityków zagrożeniem dla sektora pozostaje nadal polityka i nadciągające wybory parlamentarne sprzyjające populistycznym obietnicom, a istotnym katalizatorem będzie też wyrok TSUE 12 października w sprawie odszkodowania za używanie kapitału, które może zmienić stan rezerw w sektorze.

"Negatywny wyrok powinien zmusić banki do tworzenia dalszych rezerw z obecnie prognozowanego przez nas poziomu 44 proc. do około 60 proc. (obecne obrezerwowanie NPL hipotecznych w koszyku 3 na rynku) zaś pozytywny lub jego brak do przyspieszenia procesu ugodowego i mniejszych kosztów dla sektora" - napisano.

Poniżej zestawienie zmian cen docelowych (w PLN)

nowa cena docelowastara cena docelowa
PKO BP30,0633,92
Pekao85,0599,4
Santander Bank Polska300337,84
ING BSK165182,39
BNP Paribas Polska6589,24
Millennium4,65,3
Handlowy7365,7
Alior3337,98

Autorami raportu, którego pierwsze udostępnienie miało miejsce 27 września 2022 o godzinie 08.35, są Michał Konarski i Mikołaj Lemańczyk.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku znajduje się plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #BHW

doa/ ana/

Załączniki:

Zobacz także: Bank Handlowy SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości