DZIEŃ NA RYNKACH: Na Wall Street nieduże spadki po raporcie z rynku pracy USA | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 gru 2022, 22:15

DZIEŃ NA RYNKACH: Na Wall Street nieduże spadki po raporcie z rynku pracy USA

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się niedużymi spadkami indeksów S&P 500 i Nasdaq, choć w ciągu dnia zniżki były większe. Inwestorzy analizowali raport z rynku pracy USA za listopad.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,10 proc., czyli blisko 35 pkt, do 34.429,88 pkt. W ciągu dnia indeks tracił nawet ponad 350 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 0,12 proc. i wyniósł 4.071,70 pkt.

Nasdaq Composite zniżkował 0,18 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.461,50 pkt.

Wszystkie trzy indeksy zakończyły tydzień wzrostem, Nasdaq poszedł w ciągu tygodnia w górę o ponad 2 proc.

Inwestorzy analizowali w piątek najnowsze dane z rynku pracy USA. Liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w listopadzie o 263 tys. wobec oczekiwanej zwyżki o 200 tys. i wzrostu o 284 tys. miesiąc wcześniej, po korekcie z 261 tys.

Stopa bezrobocia w USA wyniosła 3,7 proc., oczekiwano 3,7 proc. wobec 3,7 proc. miesiąc wcześniej. Wynagrodzenia godzinowe wzrosły o 5,1 proc. rdr, a mdm o 0,6 proc. wobec konsensusu 4,6 proc. i 0,3 proc.

„Konsensus jest taki, że recesja nadchodzi, ale akcje nie mogą osiągnąć dna przed jej rozpoczęciem, inflacja nie spadnie szybko, więc banki centralne nie będą mogły mrugnąć, ponowne otwarcie Chin będzie chaotycznym procesem, a Europa nadal będzie mieć problemy” – powiedział strateg Barclays Emmanuel Cau.

„Wydaje się, że po sesjach, charakteryzujących się głównie apetytem na ryzyko, następuje realizacja zysków. Optymizm co do ponownego otwarcia gospodarczego w Chinach pomógł w generowaniu wzrostów indeksów” - powiedziała Victoria Scholar, szefowa ds. inwestycji w Interactive Investor.

Stratedzy Bank of America Corp. wskazywali na spowolnienie na rynku pracy jako jeden z powodów, dla których preferują obligacje od akcji. Dołączają tym samym do innych banków, w tym JPMorgan i Goldman Sachs, wskazując na spadki akcji na początku przyszłego roku w związku z widmem recesji krążącym nad USA.

Akcje producenta półprzewodników Marvell Technology spadły w piątek ponad 1 proc. po tym, jak firma podała słabsze niż oczekiwano wyniki kwartalne i przedstawiła słabsze niż oczekiwano perspektywy.

Akcje DoorDash zniżkowały o ponad 3 proc. po tym, jak RBC Capital Markets obniżył rekomendację dla akcji firmy do „równoważ” z „przeważaj”.

Zscaler stracił ok. 11 proc. Prognozy zysku nie spełniły oczekiwań rynkowych.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na styczeń są wyceniane po 80,12 USD za baryłkę, po spadku o 1,3 proc., a lutowe futures na Brent zniżkują o 1,3 proc. do 85,76 USD/b. (PAP Biznes)

kkr/ asa/ pel/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości