Moduły ML System trafią na budynek zaprojektowany przez Daniela Libeskinda | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 lut 2023, 09:15

Moduły ML System trafią na budynek zaprojektowany przez Daniela Libeskinda

ML System dostarcza szkło fotowoltaiczne do prestiżowego 20-kondygnacyjnego centrum biznesowego Artery, zlokalizowanego w Wilnie, zaprojektowanego przez światowej sławy architekta - Daniela Libeskinda. Litwa tym samym staje się kolejnym krajem eksportowym spółki. Podobnie jak Węgry, gdzie firma dostarcza 2,5 tys. m2 szkła powłokowego, które zamontowane zostanie na rewitalizowanym budynku tamtejszego Ministerstwa Finansów, znajdującym się w zabytkowej części Budapesztu.

- Fakt, że nasze szkło fotowoltaiczne zostanie zamontowane na tak reprezentatywnym obiekcie, jakim jest centrum biznesowe Artery, to dla nas duża nobilitacja. Cieszymy się, że oferowane przez ML System rozwiązania wybierane są przez uznanych architektów, a do tego grona bez wątpienia zalicza się Daniel Libeskind. Budynek zlokalizowany w Wilnie zostanie ukończony w tym roku – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

- Wyróżniamy się najszerszymi możliwościami technicznymi w branży BIPV. Produkty oferowane przez ML System są certyfikowane i chętnie stosowane w budownictwie kubaturowym, odpowiadają wprost na coraz ostrzejsze wymagania techniczne, jakim muszą sprostać budynki. Unikatowe cechy i parametry naszych rozwiązań to efekt rozpoczętych ponad dekadę temu, konsekwentnie realizowanych działań B+R i skutecznych wdrożeń, dających spółce realną przewagę na rynku – podkreśla Dawid Cycoń.

Daniel Libeskind, opisując projekt wileńskiej Artery, podkreślił, że: „wieża, zgodnie z ideą, ma stać się XXI-wiecznym symbolem tego miasta”.

Litwa to nowy kraj eksportowy spółki. Do tej grupy dołączyły także Węgry, gdzie ML System dostarcza 2,5 tys. m2 szkła powłokowego, które zainstalowane zostanie na rewitalizowanym budynku tamtejszego Ministerstwa Finansów. Węgierska realizacja wpisuje się w unijną strategię „Fala Renowacji”, mającą na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków. W marcu bieżącego roku ML System uczestniczyć będzie w targach „Construma Budapest | International fair for building”, które odbędą się w stolicy Węgier. Obecność na wydarzeniu ukierunkowana jest na pogłębianie relacji z kontrahentami z nowego, obiecującego rynku.

Oprócz intensyfikacji działań sprzedażowych w krajach CEE spółka pracuje jednocześnie nad umocnieniem pozycji w Europie Zachodniej. W związku z tym ML System w kwietniu bieżącego roku zaprezentuje swoje technologie i produkty podczas największych na świecie targów dedykowanych branży architektonicznej i budowlanej – „BAU | World's Leading Trade Fair for Architecture, Materials, Systems”, które odbędą się w Monachium. Stoisko spółki wyposażone zostanie w nowoczesne - niektóre premierowo zaprezentowane- rozwiązania i koncepcje dla zrównoważonego, ekologicznego budownictwa.

Warto zaznaczyć również, że na rynku eksportowym ML System dostarcza aktualnie szkło fotowoltaiczne z podwyższonymi wymaganiami izolacji akustycznej na nowopowstający budynek w centrum Monachium. Spółka zrealizowała także dostawę ponad 1 tys. m2 fotowoltaicznej fasady wentylowanej do modernizowanej szkoły w Norwegii oraz modułów BIPV do siedziby Shell w Holandii, która również poddawana jest renowacji.

- Europejska „Fala Renowacji”, która dopiero wzbiera, będzie znaczącym impulsem rozwojowym dla całej branży BIPV, w tym oczywiście ML System. Intensyfikujemy nasze działania marketingowe i sprzedażowe, aby wykorzystać dobrą koniunkturę. Rozwiązania architektoniczne oferowane przez ML System doskonale sprawdzają się zarówno przy projektach modernizacyjnych, jak i nowopowstających obiektach – podsumowuje Dawid Cycoń.

O spółce ML System:

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive.

Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 25 tys. m kw. Spółka dysponuje 16 patentami, a sześć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej. W 2021 r. spółka uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną – QGlass. Wydarzenie to nazwane „kwantową rewolucją w światowym budownictwie” jest jednym z elementów ogłoszonej przez spółkę strategii „nowej ery kwantowej”, otwierającej nowe możliwości i funkcje zastosowania szkła w branży BIPV i automotive.

Źródło: Spółka, #MLS

Zobacz także: ML System SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości