Steve Wozniak sprzedał swoje Bitcoiny i zgarnął około 1400% zysku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
08 lut 2018, 14:21

Steve Wozniak sprzedał swoje Bitcoiny i zgarnął około 1400% zysku

Steve Wozniak poinformował, że sprzedał niedawno niemal wszystkie posiadane przez siebie Bitcoiny. Kupował je po cenie około 700 USD za sztukę. Czyli zarobił na swojej inwestycji około 1400%.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple, zaskoczył wielu publiczną deklaracją złożoną podczas Nordic Business Forum w Szwecji. Poinformował, że sprzedał niemal wszystkie swoje Bitcoiny.

- Zostawiłem sobie w portfelu tylko niewielką ich liczbę, tak w ramach eksperymentu – przyznał Wozniak.

Deklaracja jest o tyle zaskakująca, że na jesieni 2017 roku Wozniak zapewniał, że Bitcoin jest lepszy niż złoto czy dolar, bo nie można go więcej wydobyć czy dodrukować. O czym nie omieszkaliśmy napisać.

Zobacz także: Bitcoin jest lepszy niż złoto - twierdzi współzałożyciel Apple Steve Woźniak

Steve Wozniak zarobił na Bitcoinie około 1400%

Wozniak przyznał, że zaczął się interesować Bitcoinem, gdy jego cena oscylowała w okolicach 70 USD. Zanim zapoznał się z technologią stojącą za kryptowalutą, jej wycena poszła w górę do 700 USD. Wtedy Wozniak zdecydował się na zakup większej ilości kryptowaluty.

Skoro wyszedł z pozycji na Bitcoinie gdzieś w połowie stycznia tego roku – jak wynika z jego słów – to musiał to zrobić, gdy za 1 BTC płacono około 11000 USD. To oznacza, że Woźniak zarobił na tej inwestycji około 1470%!
 

Historia notowań Bitcoina (w USD)

btc

Źródło: Coinbase

Steve Wozniak potrzebuje spokoju, a Bitcoin jest bardzo zmienny

Dlaczego Wozniak pozbył się niemal wszystkich posiadanych Bitcoinów?

- Już kiedy cena Bitcoina wystrzeliła pod koniec roku w górę jak szalona, zastanawiałem się nad tym, czy chcę być w gronie ludzi zamartwiających się tym, co się dalej dzieje z tym aktywem. Doszedłem do wniosku, że nie chcę. Jedną z moich podstawowych życiowych zasad jest minimalizowanie trosk, zmartwień. Bitcoin cechuje się bardzo dużą zmiennością, więc nie chciałem, żeby był dla mnie jakimś zmartwieniem, żeby wprowadzał nerwowość do mojego życia – przyznał współzałożyciel Apple.

Wozniak nie przekreśla jednak przyszłości Bitcoina i kryptowalut.

- Bitcoina można porównać do nieruchomości. Ona dziś jest nieruchomością i ma pewną wartość, I za 40 lat też nią będzie, i też będzie miała pewną wartość. Z Bitcoinem będzie tak samo – stwierdził Wozniak podczas wystąpienia w Szwecji.

„Forbes” stworzył listę miliarderów kryptowalutowych

Warto zauważyć, że listę najbogatszych ludzi, którzy dorobili się majątku na kryptowalutach, stworzył niedawno magazyn „Forbes”.

Na jej czele znajduje się 57-letni twórca kryptowaluty Ripple, Chris Larsen. Jego majątek jest szacowany na około 8 mld USD (na dzień 19 stycznia br.). Drugi jest Joseph Lubin, współtwórca Ethereum. Jego majątek jest wyceniany na około 5 mld USD. Na podium mieści się także Changpeng Zhao, założyciel firmy Binance (około 1,5 mld USD).
 

naj
 

Gratulujemy wszystkim, którzy zbili majątek na szaleńczo rosnących – do niedawna – wycenach kryptowalut. Warto jednak zauważyć, że w trakcie ostatniego miesiąca cena BTC spadła o 43%. Od szczytu z dnia 17 grudnia ub.r. (19,455 USD) poszła w dół o około 56%. Istny rollercoaster. Ci, którzy wciąż dzielnie trzymają kryptowaluty w portfelu, powinni się chyba przyzwyczaić do takiej „ostrej jazdy”. By mieć spokojne życie, mogą oczywiście zamknąć pozycję, jak Wozniak.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.