Emisja obligacji spółki Develia oraz plany rozwoju – czat z zarządem
Obrazek użytkownika Czaty
05 gru 2022, 07:05

Emisja obligacji spółki Develia oraz plany rozwoju – czat z zarządem

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 roku spółka (wówczas LC Corp) jest notowana na giełdzie w Warszawie. Grupa Develia zrealizowała dotychczas ponad 14 tys. lokali w ramach 101 etapów inwestycji oraz 7 obiektów komercyjnych.

Zgodnie za raportem finansowym za III kwartał, zysk netto Grupy Develia wyniósł 34,8 mln zł w porównaniu do 29,1 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody grupy we wspomnianym okresie wyniosły 200,5 mln zł, a zysk operacyjny 50,7 mln zł, wobec 219,6 mln zł przychodów i 49,7 mln zł EBIT w analogicznym okresie 2021 roku. Ponadto, Develia podkreśla, że zgodnie z harmonogramem projektów, kumulacja przekazań nastąpi w IV kwartale, co przełoży się na znaczną poprawę wyników spółki za 2022 rok.

28 listopada rozpoczęły się zapisy w ofercie publicznej obligacji Develii. Deweloper proponuje 3-letnie obligacje o wartości do 20 mln zł, których oprocentowanie zostało ustalone w oparciu o WIBOR 3M powiększony o marżę 4,1%. Zapisy na obligacje będą przyjmowane do piątku, 9 grudnia br.

W poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. o godz. 12:30 zapraszamy na czat z prezesem zarządu spółki Develia, Andrzejem Oślizło oraz wiceprezesem zarządu, Pawłem Ruszczakiem. Podczas spotkania zostaną omówione szczegóły emisji obligacji oraz dalsze plany rozwoju. Już teraz zapraszamy do zadawania pytań.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 5 grudnia 2022 r. o godz. 12:30. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.