Nowa strategia rozwoju Scope Fluidics – czat z zarządem spółki
Obrazek użytkownika Czaty
23 mar 2023, 09:09

Nowa strategia rozwoju Scope Fluidics – czat z zarządem spółki

Scope Fluidics to biotechnologiczna spółka zajmująca się opracowywaniem i rozwojem innowacyjnych projektów w oparciu o technologie mikroprzepływowe w obszarze diagnostyki medycznej i ochrony zdrowia. Lider branży medtech w Polsce rozwija swój drugi projekt BacterOMIC, który w domyślnym scenariuszu zamierza skomercjalizować na bardziej zaawansowanym etapie niż PCR|ONE.

Spółka opublikowała strategię wspierającą kontynuację rozwoju jako platformy generującej i sprzedającej przełomowe projekty w powtarzalnym modelu biznesowym. Jako cele strategiczne Scope Fluidics wskazało:

  • Do końca 2025 r. posiadanie w portfolio co najmniej pięciu nowych projektów, w tym co najmniej dwóch w formie spółek celowych.
  • Do końca 2028 r. doprowadzenie do co najmniej dwóch transakcji strategicznych.
  • W latach 2029-2033 gotowość do przeprowadzania co najmniej jednej transakcji strategicznej średniorocznie.

Jako kluczowe wektory rozwoju, determinujące realizację celów strategicznych, spółka wskazała dalszy rozwój i doprowadzenie do transakcji sprzedaży technologii BacterOMIC oraz stworzenie wewnętrznej organizacji „Scope Discovery”, odpowiedzialnej za systemową selekcję i rozwój nowych projektów.

Scope Fluidics po raz pierwszy wypłaci akcjonariuszom dywidendę. W sumie do inwestorów trafi 233,3 mln zł, a dzień wypłaty przypada na 31 marca 2023 roku. Na jedną akcję zostanie wypłacone 85,57 zł, co oznacza stopę dywidendy na poziomie ponad 27%. Możliwość podziału zysku z akcjonariuszami wynika z udanej komercjalizacji PCR|ONE.

W czwartek, 23 marca o godz. 11:00 odbędzie się czat inwestorski, podczas którego przedstawiciele spółki opowiedzą o nowej strategii biznesowej w Scope Fluidics. W spotkaniu wezmą udział Piotr Garstecki, prezes zarządu; Marcin Izydorzak, wiceprezes zarządu oraz Szymon Ruta, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli zadawać pytania online.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 23 marca 2023 r. o godz. 11:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.