Dywidenda zaliczkowa od Dom Development. Ostatni dzień, by móc wziąć udział w jej wypłacie
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
08 gru 2023, 09:00

Dom Development z pierwszą zaliczkową dywidendą w historii. Ostatni dzień, by móc wziąć udział w jej wypłacie

Dom Development, wiodący deweloper mieszkaniowy, po raz pierwszy w historii wypłaci dywidendę zaliczkową. Jest to znaczący krok dla spółki, która od 17 lat regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. To już ostatni dzień, by móc wziąć udział w wypłacie części zysku za 2023 r.

Zarząd Dom Development podjął decyzję o wypłacie zaliczki na poczet zysku za 2023 r. w wysokości 5,50 zł na każdą akcję, co przekłada się na stopę dywidendy w wysokości 3,3% przy aktualnym kursie akcji.

Dzień dywidendy został ustalony na 11 grudnia 2023 r., ale ze względu na przesunięcie księgowania papierów wartościowych, inwestorzy muszą posiadać akcje spółki po zamknięciu sesji w piątek, 8 grudnia 2023 r., aby móc skorzystać z tej wypłaty. Wypłata zaliczki nastąpi już 18 grudnia.

Zobacz także: 6 dywidendowych spółek w trendzie wzrostowym, które poprawiły wyniki i mają szansę na wysoką dywidendę w 2024 r. 

Dom Development - spółka z imponującą historią dywidend

Dom Development jest jedną z nielicznych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych, które regularnie wypłacają dywidendę każdego roku od ponad dekady. Spółka dzieli się zyskiem od 2007 roku, a jej historia wypłat rosnących dywidend jest imponująca.

Od momentu, gdy w 2012 roku dywidenda przekroczyła 1 zł na akcję, wzrosła ona pięć lat później do ponad 5 zł na walor. W bieżącym roku inwestorzy otrzymali rekordową wypłatę w wysokości 11 zł na akcję. Zaliczka w wysokości 5,5 zł z zysku za pierwsze półrocze roku 2023 wskazuje, że dywidenda za rok 2024 również może być na podobnym, lub wyższym poziomie.

Historia dywidend Dom Development

Dywidendy Dom Development

Zobacz także: Dom Development: notowania, rekomendacje, dywidendy, dane finansowe w Strefie Inwestorów 

Jak znaleźć idealną spółkę dywidendową
w 4 krokach

Pobierz teraz darmowy raport i dowiedz się, które 16 spółek z GPW spełnia kryteria idealnej spółki dywidendowej.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.