Cavatina Holding uplasowała z sukcesem obligacje o łącznej wartości ponad 40 mln zł
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 mar 2022, 14:50

Cavatina Holding uplasowała z sukcesem obligacje o łącznej wartości ponad 40 mln zł

Cavatina Holding, jeden z największych polskich deweloperów biurowych, ogłosił zakończenie zapisów na obligacje oferowanych w pierwszym etapie. Inwestorzy nabyli papiery wartościowe o łącznej wartości ponad 40 mln zł.

Około 560 inwestorów objęło 3,5-letnie obligacje o wartości ponad 40 mln zł. Emisja jest pierwszym etapem realizacji ustanowionego we wrześniu 2021 r. programu obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. W zakończonej ofercie zaoferowano w ramach serii P2022A do 50 000 obligacji o wartości nominalnej 1 000 zł.

„Liczna grupa inwestorów indywidualnych, która wzięła udział w ofercie to dla nas potwierdzenie, że działalność grupy Cavatina Holding oraz jej plany rozwojowe uważnie obserwuje coraz więcej osób. Przeprowadzona emisja to kolejny etap dywersyfikacji źródeł finansowania, które wykorzystujemy w realizacji celu strategicznego, czyli osiągnięciu 1 mln mkw. portfela w 2025 r.” – mówi Daniel Draga, wiceprezes zarządu Cavatina Holding.

Zobacz także: „Podtrzymujemy nasze cele o których mówiliśmy przy IPO - zbudowanie portfela projektów o wielkości 1 mln mkw” - relacja czatu z zarządem Cavatina Holding 

Obligacje Cavatina Holding na Catalyst

Oprocentowanie obligacji bazuje na WIBOR 6M i jest powiększone o marżę 6 proc. Wypłata kuponu będzie następować co pół roku. Obligacje zostaną przydzielone 8 marca. Debiut na rynku Catalyst planowany jest na 11 marca 2022 .r

To była pierwsza emisja obligacji Cavatina przeprowadzona w ramach programu obligacji na podstawie prospektu zatwierdzonego przez KNF.

„Pomimo podwyższonej niepewności panującej na rynku związanej z wydarzeniami we wschodniej Europie, która zniechęciła sporą grupę inwestorów, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pierwszej prospektowej emisji obligacji Cavatina Holding. Przez cały okres trwania zapisów obserwowaliśmy duże zainteresowanie ofertą.” – podsumowuje Paweł Gosz, Partner w Michael/Ström Dom Maklerski.

Oprócz emisji prospektowej o wartości do 200 mln zł, spółka ustanowiła także bezprospektowy program emisji obligacji do kwoty 200 mln zł. Obligacje mogą być oferowane wybranym inwestorom kwalifikowanym.

Zobacz także: Obligacje, artykuły, analizy, informacje w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.