XTB może odnotować rekordowe wyniki w 1 połowie 2022. Analitycy prognozują wyniki polskiego brokera, po szacunkowych wynikach Plus500
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
13 lip 2022, 15:01

XTB może odnotować rekordowe wyniki w 1 połowie 2022. Analitycy prognozują wyniki polskiego brokera, po szacunkowych wynikach Plus500

Plus500, konkurencyjny broker z Wielkiej Brytanii, opublikował dobre wyniki za drugi kwartał tego roku. Duża korelacja między wynikami tej spółki a XTB sugeruje mocny kwartał również w wykonaniu polskiego brokera. Analitycy dodatkowo przewidują, że tym razem XTB może poradzić sobie jeszcze lepiej, a kwartał zakończyć powyżej historycznej korelacji.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Wyniki Plus500 pozytywnie zaskakują

Plus500 w tym kwartale pozyskał 23,5 tys. nowych klientów, co stanowi -30% spadek kw/kw. Również liczba aktywnych klientów zmniejszyła się o 18% i wyniosła 145,5 tys. Mimo takiego zmniejszenia się liczby klientów spółka wykazała tylko -11% spadek na przychodach, co zdaniem analityków jest dobrym wynikiem.
 

XTB WYNIK FINANSOWY 2022

Zobacz także: Unimot pokazuje bardzo dobre wyniki, a potencjał Sygnity do dalszych wzrostów został już wykorzystany – analitycy oceniają spółki

Silna akwizycja nowych klientów XTB kluczem do sukcesu

Analitycy zakładają, że XTB uda się przebić konkurenta z wysp i ze względu na silne tempo pozyskiwania nowych klientów (co najmniej 40 tys. pozyskanych nowych klientów) nie dopuścić do spadku liczby aktywnych kont kw/kw. W przypadku takiego scenariusza analitycy szacują osiągnięcie przez spółkę ok. 300 mln zł przychodów oraz ok. 180 mln zł EBITDA. Taki poziom oznaczałby rekordowo dobrą pierwszą połowę roku w wykonaniu polskiego brokera.
 

XTB AKCJE

Zobacz także: Rekomendacje czerwiec 2022 - oto jakie spółki zalecali kupować i sprzedawać maklerzy

Rekomendacja XTB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.