Gamedev to nie tylko symulatory na PC. Produkcja i marketing gier indie premium [Webinar z prezesem Vixa Games i Redaktorem Naczelnym Strefy Inwestorów]
Obrazek użytkownika Webinary
23 lis 2021, 09:20

Gamedev to nie tylko symulatory na PC. Produkcja i marketing gier indie premium [Webinar z prezesem Vixa Games i Redaktorem Naczelnym Strefy Inwestorów]

Polski rynek gier kojarzy się inwestorowi głównie z produkcją symulatorów. Na tym polu spółki odnoszą znaczące sukcesy, jednak warto spojrzeć na statystyki Steam dotyczące sprzedaży gier. 74% najlepiej sprzedających się gier na Steamie należy do producentów indie. Dlatego też w rodzimej branży powstaje coraz więcej niezależnych studiów wyspecjalizowanych w grach indie premium.

Gry indie na rynku są potocznie nazywane „indykami”, to nic innego jak niezależne gry komputerowe. Charakteryzują się one większymi budżetami niż produkcje symulacyjne, ale często są wydawane bez pomocy zewnętrznego wydawcy. Również czas produkcji jest często dłuższy w porównaniu do cyklu produkcyjnego klasycznego symulatora.

Dlatego też przy grach indie i ocenie ich potencjału sprzedażowego pojawia się wiele pytań. Czy decydować się jednak na zewnętrznego wydawcę? Jak najlepiej promować niezależne gry? Jak analizować ich potencjał sprzedażowy, czy warto wydać przed premierą prolog tytułu? Jak wygląda sprzedaż gier indie na rynkach azjatyckich?

Na te i inne pytania odpowie podczas webinaru prezes zarządu Vixa Games, Juliusz Mićko. Opowie również szerzej o producentach gier indie, różnicach i podobieństwach między symulatorami oraz potencjale sprzedażowym tytułów indie premium. Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 listopada 2021 roku o godz. 10:00. Webinar poprowadzi redaktor naczelny Strefy Inwestorów, Paweł Biedrzycki.

Podczas webinaru będzie można zadawać pytania prezesowi Vixa Games. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja na spotkanie.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się we wtorek 23 listopada 2021 roku o godz. 10:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.