Model biznesowy oraz plany rozwoju Kupiec SA [Webinar z prezesem spółki]
Obrazek użytkownika Webinary
20 sty 2022, 08:58

Model biznesowy oraz plany rozwoju Kupiec SA [Webinar z prezesem spółki]

Kupiec SA jest firmą z branży TSL o ponad 20 letniej historii. Spółka zarządza flotą 200 zestawów TIR, współpracując z partnerami biznesowymi ze zróżnicowanych branż, gwarantując im elastyczność oraz terminowość obsługi. Tarnowska firma organizuje przewozy krajowe i międzynarodowe w kółkach, od wyjazdu po zjazd do Polski, o wysokim przebiegu kilometrów. Specjalizuje się w całopojazdowych przewozach ładunków neutralnych na trasach: Polska - Hiszpania - Polska w połączeniu z krajami Beneluxu i Niemcami oraz na trasach krajowych.

Kupiec z powodzeniem realizuje zlecenia transportowe dla wielu producentów europejskich z różnych branż. Współpraca z grupą sprawdzonych przewoźników skutecznie wspiera możliwości transportowe spółki. Kupiec skutecznie dywersyfikuje swój model biznesowy, działając również na rynku wynajmu nieruchomości biurowych. Spółka posiada obecnie dwie nieruchomości. Jedną z nich jest biurowiec o łącznej powierzchni wynajmu wynoszącej 2,7 tys. m2.

W okresie styczeń-wrzesień 2021 roku Kupiec zaraportował prawie 47 mln zł przychodów ze sprzedaży (wzrost o 53% rdr), co przełożyło się na 4,36 mln zł zysku operacyjnego (ponad czterokrotny wzrost rdr) i 3,36 mln zł zysku netto (prawie pięciokrotny wzrost rdr). Był to jeden z najlepszych wyników spółki od początku jej działalności. Rekordowa sprzedaż była rezultatem bardzo dobrego okresu w działalności spedycyjnej oraz sprzedaży biurowca w Gliwicach (transakcja o wartości 6,4 mln zł). W pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku Kupiec w działalności spedycyjnej przeprowadził łącznie 68 tys. operacji w sześciu krajach Europy. W trakcie wykonywanych zleceń zostało zaangażowanych ok. 1500 zestawów TIR, które pokonały 8 mln km i przewiozły 1,5 mln ton towaru.

W czwartek, 20 stycznia 2022 roku o godz. 10:00 zapraszamy na webinar z prezesem zarządu Kupiec SA, Leszkiem Wróblewskim. Podczas spotkania zostanie omówiony model biznesowy spółki oraz plany rozwoju na 2022 rok. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

Rejestracja na webinar

Webinar odbędzie się w czwartek, 20 stycznia 2022 roku o godz. 10:00. Wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na webinar

Materiały, które warto przeczytać przed webinarem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.