Erne Ventures chce sprzedać Arrinerę Włochom | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 kwi 2017, 08:05

Erne Ventures chce sprzedać Arrinerę Włochom

Arrinera zawarła trójstronny list intencyjny pomiędzy z Erne Ventures oraz spółką prawa włoskiego dotyczący sprzedaży przez Erne Ventures całości lub części akcji spółki Arrinera lub sprzedaży przez Arrinera całości lub zorganizowanej części przedsiębiorstw spółek Arrinera Racing Ltd. oraz Arrinera Technology, poinformowała spółka.

Ponadto został podpisany trójstronny list intencyjny pomiędzy spółkami Arrinera Racing Ltd., Arrinera Technology S.A. oraz spółką zarejestrowaną w Omanie dotyczący transferu technologii dotyczącej produkcji samochodów Arrinera

czytamy w komunikacie.

Spółki z Włoch oraz z Omanu pozostają w bliskiej kooperacji, planując wspólnie inwestycje w dalszy rozwój oraz produkcję samochodów wyścigowych i supersamochodów drogowych pod marką Arrinera. Obydwie umowy przewidują okres wyłączności na 90 dni, podczas których zostanie przeprowadzone zostanie pełne badanie spółek z grupy Arrinera oraz mają być uzgodnione szczegóły ewentualnych transakcji, podano również.

Erne Ventures jest notowanym na rynku NewConnect funduszem kapitałowym (venture capital), który jako inwestor krótkoterminowy lub średnioterminowy nastawia się na inwestycje w produkty i usługi charakteryzujące się potencjałem rozwoju na rynku globalnym.

Arrinera to notowany na NewConnect producent pierwszego polskiego samochodu wyścigowego HussaryaGT. Wchodzi w skład portfela inwestycyjnego funduszu Erne Ventures. Głównym celem Arrinery jest budowa silnej i globalnej marki Arrinera na rynku motoryzacyjnym w segmencie samochodów sportowych. Działalność operacyjną prowadzi na rynkach Polski i Wielkiej Brytanii, która uznawana jest za największy rynek motosportu na świecie. Flagowym projektem Arrinery jest Hussarya GT - pierwszy polski profesjonalny samochód wyścigowy klasy GT.

Źródło: (ISBnews) #ERN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości