Idea Bank podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy z zysku za 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 kwi 2017, 11:08

Idea Bank podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy z zysku za 2017 r.

Idea Bank Polska podtrzymuje, że - zgodnie z zapisem w prospekcie emisyjnym - chce wypłacić dywidendę z zysku za 2017 rok,  a celem banku jest osiąganie co najmniej 60 mln zł kwartalnego zysku netto (bez zdarzeń jednorazowych i podatku bankowego), poinformował prezes Jarosław Augustyniak.

"Jeśli chodzi o naszą politykę dywidendową, to nic się nie zmieniło - chcemy dzielić się z akcjonariuszami częścią zysku. W prospekcie emisyjnym zapisaliśmy, że chcemy wypłacać dywidendę począwszy od 2017 roku i to się nie zmienia. Jeśli sytuacja grupy będzie tak dobra jak obecnie, to będziemy rekomendowali wypłatę dywidendy za ten rok"

powiedział Augustyniak w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że grupa planowała wypłatę dywidendy już za 2016 roku, jednak regulator zarekomendował pozostawienie zysku w banku, do czego Idea Bank zastosował się.

Prezes podtrzymał także, że bank kwartalnie chce osiągać ok. 60 mln zł zysku netto.

"W pierwszym kwartale nasz zysk bez podatku od aktywów i jednorazowej składki na BFG wyniósł ponad 60 mln zł i w taki poziom wyniku w dalszym ciągu celujemy"

powiedział prezes.

Akcjonariusze Idea Banku Polska 30 marca zdecydowali o przeznaczeniu całego zysku netto za 2016 r. wysokości 177,24 mln zł na kapitał zapasowy. W połowie marca zarząd Idea Banku, stosując się do otrzymanego zalecenia KNF) zaproponował przeznaczenie całości zysku za 2016  na podwyższenie kapitału zapasowego. Wcześniej, w rozmowie z ISBnews prezes informował, że zarząd chciałby rekomendować wypłatę dywidendy wysokości do 50% zysku za 2016 r.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w Internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w 2015 roku.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews), #IDA

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości