Fabryka Konstrukcji Drewnianych zrealizuje kontrakt o wartości 9 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
03 sie 2017, 08:39

Fabryka Konstrukcji Drewnianych zrealizuje kontrakt o wartości 9 mln zł

Fabryka Konstrukcji Drewnianych – lider na rynku budowy magazynów, został wybrany przez firmę Salini Polska Sp. z o.o. na realizatora prac podwykonawczych na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy rozbudowie autostrady A1 na odcinku pomiędzy gminami Tuszyn i Pyrzowice. Będzie to drugi największy kontrakt realizowany dotąd przez spółkę, którego wartość wynosi 8,85 mln zł.

Prace będą dotyczyć wykonania kompletnego budynku administracyjno-biurowego, budynku garażowo – socjalnego oraz wykonania magazynu soli drogowej. Oprócz prac związanych z budową powyższych obiektów spółka będzie odpowiedzialna również za wykonanie prac związanych z instalacjami wewnętrznymi oraz dostawą i montażem niezbędnych urządzeń produkcyjno-magazynujących. Generalnym wykonawcą prac w ramach rozbudowy autostrady A1 na powyższym odcinku jest firma Salini Polska. Wybór FKD na realizatora wyżej wymienionych prac podwykonawczych musi zostać zaakceptowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Decyzja GDDKiA zostanie podjęta jeszcze w tym miesiącu.

„Pozytywna decyzja firmy Salini Polska jest pierwszym krokiem do podpisania przez spółkę kolejnej kilkumilionowej umowy. W zeszłym miesiącu podpisaliśmy umowę na wykonanie podobnych prac podwykonawczych przy obwodzie utrzymania dróg w gminie Nadarzyn, której wartość wyniosła prawie 10 mln zł. Spółka wraz ze zwiększaniem się skali inwestycji w infrastrukturę drogową zdobywa coraz więcej kontraktów na wykonywanie prac przy tych inwestycjach. Wynika to z unikatowego modelu biznesowego spółki zakładającego nie tylko budowę magazynów soli niezbędnych do utrzymania dróg i autostrad, ale także wykonanie szeregu innych prac, które są związane z utrzymaniem infrastruktury drogowej.” 

komentuje Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryki Konstrukcji Drewnianych S.A

Prace będą wykonywane przez Dome International Sp. z o.o. Sp. K. Do 2016 roku spółki z grupy Dome były jedynym konkurentem Fabryki Konstrukcji Drewniej na rynku projektowania i budowy magazynów soli. Wówczas Dome International została przejęta przez Grupę FKD, która została jedynym podmiotem świadczącym tego typu usługi na terenie Polski.

Będzie to drugi największy kontrakt w historii spółki, a jego wartość wyniesie 8,85 mln zł. 14 lipca 2017 roku inna spółka z Grupy FKD podpisała największą umowę w historii grupy o wartości prawie 10 mln. Umowa ta dotyczyła wykonania niemal identycznych prac podwykonawczych przy obwodzie utrzymania dróg w gminie Nadarzyn. Dla porównania wartość przychodów spółki za cały 2016 rok wyniosła ponad 12 mln.

W pierwszej połowie 2017 roku Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała ponad 4 mln w ramach emisji akcji serii D i E oraz ponad 5 mln zł w ramach publicznej oferty obligacji. Uzyskane środki mają zostać przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności spółki, w szczególności na zaspokojenie potrzeb w obszarze kapitału pracującego, które wynikają ze skokowego wzrostu skali działalności spółki oraz ambitnych planów ekspansji w kolejnych latach.

O Spółce

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji i montażu wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych o złożonych właściwościach konstrukcyjnych i architektonicznych, wymagających. zastosowania zaawansowanych procesów technologicznych.

Spółka dysponuje najnowocześniejszym - w zakresie obróbki drewna i produkcji drewna klejonego - parkiem maszynowym w Polsce, o olbrzymim potencjale produkcyjnym (możliwość produkcji 20 tys. m3 drewna konstrukcyjnego rocznie), usytuowanym na własnej nieruchomości.

Głównym obszarem działalności Spółki jest budowa wielkogabarytowych magazynów soli, nieodzownie towarzyszących nowobudowanym drogom, powstającym na zamówienie GDDKiA, Zarządów Dróg Wojewódzkich oraz lokalnych Samorządów.

W ramach prowadzonej działalności spółka buduje również pozostałe wielkogabarytowe konstrukcje drewniane: konstrukcje dachowe basenów, sal widowiskowo-sportowych, ujeżdżalni dla koni jak również obiektów magazynowo produkcyjnych. FKD zajmuje się również produkcją drewna klejonego i konstrukcyjnego KVH (technologie o rosnącej w skali Europy popularności), rewitalizacją budynków, np. kopuły kościołów, kaplic, dachy zamków i pałaców. Spółka rozpoczęła też działalności w segmencie jednorodzinnych domów szkieletowych.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. od 21 marca 2013 roku jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #FKD
 

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości