Euro-Tax.pl obsłużył ponad 500 mln zł zwrotów podatków | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
09 sie 2017, 12:20

Euro-Tax.pl obsłużył ponad 500 mln zł zwrotów podatków

Grupa Euro-Tax.pl, notowany na NewConnect lider polskiego rynku zwrotu podatku za pracę za granicą, obsłużyła łącznie ponad 500 mln zł zwrotów podatków dla ponad 200 tys. klientów. Działając z korzyścią dla obu stron, Spółka stara się zwiększać świadomość emigrantów zarobkowych na temat ich praw do otrzymania zasiłków i zwrotu części zapłaconych podatków.

Zarząd Grupy podał dziś informację o podpisanych umowach w lipcu i zapowiedział comiesięczne publikacje tych danych. Liczba umów podpisanych w ubiegłym miesiącu na zwrot podatku wyniosła 1 537 dla klientów z Polski i 134 dla klientów z Rumunii (w lipcu 2016 r. było to odpowiednio 1 459 i 99 umów). Euro-Tax.pl pomaga emigrantom zarobkowym także w kwestii pozyskania zasiłków - liczba podpisanych umów na tę usługę wyniosła w lipcu 244 dla klientów z Polski oraz 17 dla klientów z Rumunii (rok wcześniej odpowiednio 142 i 28).

- Od 2006 roku rozliczyliśmy łącznie 0,5 mld zł podatków dla ponad 200 tys. klientów z Polski. To czyni z nas zdecydowanego lidera na rodzimym rynku. Jednak nie spoczywamy na laurach. Zdecydowanie stawiamy na ekspansję – jesteśmy już obecni na rynku rumuńskim, a nasza strategia zakłada wejście na kolejne 2 zagraniczne rynki w ciągu najbliższych dwóch lat

zapowiada Adam Powiertowski, Prezes Zarządu Euro-Tax.pl.

Euro-Tax.pl koncentruje się na rozwoju swojego core-business’u. Strategia Grupy zakłada, że w 2019 r. obsłuży 39 tys. klientów.

Średnie zwroty podatków w ubiegłym roku wyniosły od 1 871 zł dla Polaków pracujących w Holandii do 4 213 zł dla pracujących w Austrii. Spółka stawia na edukację emigrantów, by poprawić efektywność obsługi ich zwrotów podatków i pozyskiwania zasiłków.

- W przypadku niektórych krajów, kwoty te mogą być nawet o kilkadziesiąt procent wyższe. Pracujemy nad zwiększaniem świadomości emigrantów zarobkowych dotyczącej praw jakie im przysługują, by mogli oni odzyskać jak największą część środków, które z prawnego punktu widzenia im się należą

komentuje Adam Powiertowski.

W 2016 r. Polacy pracujących w krajach Unii Europejskiej zarobili łącznie blisko 120 mld zł. Z opublikowanego 26 lipca raportu Grupy wynika, że w zeszłym roku wyrażone w złotych średnie zarobki statystycznego Polaka w krajach UE wyniosły 6 697 zł miesięcznie i były niższe niż w roku poprzednim. Szczególnie spadły dochody pracujących w Wielkiej Brytanii – do 5 450 zł miesięcznie (w 2015 r. było to 7 113 zł), czego przyczyną było osłabienie funta po decyzji o tzw. Brexicie.

O firmie

Grupa Kapitałowa Euro-Tax.pl S.A. jest liderem polskiego rynku zwrotu podatku za pracę za granicą (Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Holandia, Belgia, Austria i Dania) oraz pozyskiwania zasiłków socjalnych w Niemczech i Holandii. Ma także swoją spółkę zależną działającą na rynku rumuńskim. Od 2006 roku Grupa Euro-Tax.pl odzyskała dla ok. 200 tys. klientów ponad 500 mln PLN podatków. Spółka inwestuje w ekspansję zagraniczną, rozwój systemów informatycznych, doskonalenie procesów obsługi klienta oraz rozwój kluczowych pracowników.

Źródło: Spółka, #ETX

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości