Nestmedic przetestował swoje rozwiązanie w Afryce | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 wrz 2017, 12:22

Nestmedic przetestował swoje rozwiązanie w Afryce

W ostatnim tygodniu sierpnia w jednym z kenijskich szpitali zostało przeprowadzone pierwsze w Afryce badanie z wykorzystaniem stworzonego przez Nestmedic teleKTG Pregnabit. Powodzenie testu potwierdza technologiczną gotowość spółki do wkroczenia na rynki zagraniczne, także te poza Unią Europejską.

Badanie KTG przy użyciu systemu Pregnabit przeprowadzono w szpitalu zlokalizowanym w Samburu County, w Kenii. Stamtąd wynik KTG został przesłany do polskiego Medycznego Centrum Telemonitoringu, znajdującego się ponad 6000 km dalej. Już po 4 minutach kenijski lekarz otrzymał informację o rezultacie badania.

Poszukujemy nowych możliwości rynkowych i na nie reagujemy. W sierpniu podjęliśmy wyzwanie przetestowania teleKTG Pregnabit w Afryce. Udane testy to sygnał, że system sprawdzi się niezależnie od długości i szerokości geograficznej oraz lokalnej infrastruktury

mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu firmy Nestmedic.

W Kenii, gdzie przeprowadzono badanie, rocznie rodzi się 1,5 mln dzieci, z czego 65% w szpitalach. Oczekuje się, że roczna stopa wzrostu sektora zdrowotnego będzie tam sięgać 10,8% i wyniesie 3,1 mld dolarów w 2019 roku. Aktualnie dostęp do kardiotokografii jest tam bardzo utrudniony – zarówno przez brak sprzętu, jak i brak wykwalifikowanego personelu. Potwierdzona eksperymentalnie możliwość szybkiego wdrożenia nowoczesnych rozwiązań telemedycznych to nadzieja na realną poprawę sytuacji kenijskich ciężarnych oraz efektywności lekarzy, a także szansa dla producentów sprzętu medycznego na ekspansję na bardzo chłonnym rynku.

Przy okazji badania w Kenii Nestmedic miał możliwość przedstawienia urządzenia przebywającym w tym kraju przedstawicielom zespołu Młodych Menedżerów Medycyny. Stanowią go specjaliści z różnych sektorów, którzy koncentrują się na poprawie systemu ochrony zdrowia w Polsce i z pewnością będą mieć w przyszłości wpływ na wygląd polskiej opieki zdrowotnej.

Z perspektywy naszych planów ekspansji globalnej nawiązane teraz kontakty mogą być pierwszym krokiem do tego, by w przyszłości Nestmedic stał się jednym z liderów rozwoju telemedycyny i w Polsce, i w innych regionach świata 

dodaje Patrycja Wizińska-Socha.

Choć w tej chwili Nestmedic koncentruje się na rynkach europejskich, sprzedaż systemu Pregnabit na rynkach globalnych jest dla firmy strategicznie ważna. Spółka buduje aktualnie sieć przedstawicieli handlowych na terenie całego kraju oraz jest w trakcie rozmów z dystrybutorami za granicą.

Nestmedic SA powstał w 2014 roku. W ciągu kilkunastu miesięcy zespół skupiający unikatowe kompetencje naukowe, medyczne, technologiczne i sprzedażowe stworzył innowacyjny na skalę światową produkt – jeden z najbardziej zaawansowanych diagnostycznie i technologicznie telemedyczny system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Unikalność rozwiązania polega na połączeniu certyfikowanego, profesjonalnego urządzenia teleKTG Pregnabit z całodobowym Medycznym Centrum Telemonitoringu (MCT). Pomysłodawczyniami rozwiązania są dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha oraz dr n. med. Anna Skotny.

Spółka jest notowana na NewConnect.

Źródło: Spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości