Kredyt Inkaso dokonał wstępnego przydziału obligacji serii PA01 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 gru 2017, 08:50

Kredyt Inkaso dokonał wstępnego przydziału obligacji serii PA01

Kredyt Inkaso, jeden z największych polskich podmiotów branży windykacyjnej, pozyska z publicznej emisji obligacji serii PA01 14,3 mln zł. Zapisy na walory złożyło 445 inwestorów indywidualnych. W najbliższym czasie spodziewana jest rejestracja obligacji w KDPW, zaś ich debiut na rynku Catalyst planowany jest w styczniu 2018 r.

„Kończymy pierwszą publiczną emisję obligacji w naszej historii. Traktujemy to jako przetarcie ścieżki przed kolejnymi seriami, które miało miejsce w bardzo wymagającym otoczeniu i dość trudnych warunkach rynkowych, głównie ze względu na duże natężenie konkurencyjnych ofert obligacji kierowanych do inwestorów detalicznych. Zaufało nam jednak niemal pół tysiąca inwestorów indywidualnych, co w naszej ocenie stanowi bardzo dobry prognostyk w kontekście emisji kolejnych serii"

komentuje Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso.

„Jestem przekonany, że inwestorzy dobrze zainwestowali swoje pieniądze, które będą wsparciem dla realizacji naszych celów strategicznych, jakimi są m.in. systematyczny wzrost przychodów i marży operacyjnej"

dodaje Jarosław Orlikowski.

Uchwalony w połowie września bieżącego roku program zakłada emisje publiczne o łącznej wartości do 300 mln zł. Obligacje w ramach programu mogą być emitowane przez rok od zatwierdzenia przez KNF prospektu emisyjnego, czyli do listopada 2018 r.

Zapadalność obligacji serii PA01 wynosi cztery lata. Ich oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym wynosi 5,5 proc. w skali roku, a w następnych będzie ustalone na bazie WIBOR 6M powiększonego o marżę 3,5 proc. w skali roku. Wypłata odsetek następować będzie co sześć miesięcy.

„Emisję obligacji serii PA01 można nazwać sondującą. W 2018 r. zamierzamy zaproponować inwestorom w ofertach publicznych kolejne emisje obligacji. Wierzymy, że bogata historia emisji obligacji, skuteczny model biznesowy oraz ambitne plany rozwoju Kredyt Inkaso będą doceniane przez inwestorów"

podsumowuje Jarosław Orlikowski.

O spółce

Kredyt Inkaso należy do czołówki firm zarządzających wierzytelnościami w Polsce, co zawdzięcza profesjonalizmowi działania, połączonemu z fachowym doradztwem. Spółka skutecznie działa w pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tj. w Polsce (w 2001 r. pierwszy inwestor pakietów wierzytelności), Rosji, Rumunii, Bułgarii i Chorwacji.

Kredyt Inkaso to jeden z nielicznych podmiotów, mających kompetencje w likwidacji portfeli zabezpieczonych hipotecznie. Spółka zapewnia również partnerom pełną obsługę procesu inwestycyjnego - od wyszukania i wyceny portfela, przez opiniowanie nabycia, a kończąc na likwidacji portfela wraz z ewentualnym odkupieniem go po określonym czasie obsługi. Osoby zadłużone znajdują w Kredyt Inkaso zrozumienie dla ich sytuacji oraz fachową pomoc doradców finansowych.

Od 2007 roku Kredyt Inkaso SA jest spółką notowaną na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: Spółka, #KRI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości