MCI.PrivateVentures FIZ przydzielił obligacje o wartości nom. 40 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 lut 2018, 08:41

MCI.PrivateVentures FIZ przydzielił obligacje o wartości nom. 40 mln zł

MCI.PrivateVentures FIZ  przydzielił wszystkie obligacje serii P1C o wartości nominalnej 40 mln zł, poinformowała spółka. Cały roczny program publicznych emisji obligacji pozwala na emisje obligacji o wartości do 200 mln zł.

"MCI.PrivateVentures FIZ, fundusz Private Equity, w skład którego wchodzą subfundusze MCI.TechVentures i MCI.EuroVentures, z powodzeniem zamknął kolejną emisję obligacji. W dniu 7 lutego przydzielił inwestorom 40 000 sztuk obligacji serii P1C o łącznej wartości nominalnej 40 mln zł"

czytamy w komunikacie.

W ramach oferty publicznej złożono 847 zapisów na 42 287 obligacji serii P1C, a przydzielone je 747 inwestorom. W związku ze zgłoszeniem zainteresowania przez inwestorów na liczbę obligacji przekraczającą wartość oferty fundusz dokonał redukcji zapisów: średnia stopa redukcji dla zapisów z dnia 1-2 lutego (tj. dni w których dokonywano redukcji) wyniosła 96,13 %. Zamknięcie w całości trzeciej emisji obligacji oznacza, że w ramach obowiązującego programu publicznych emisji obligacji fundusz pozyskał już 110 mln zł, podano również.

"Obligacje MCI.PrivateVentures to nowa możliwość zaangażowania inwestorów w fundusz private equity powiązany z transformacją cyfrową. Dają inwestorom możliwość otrzymania atrakcyjnych stóp zwrotu dla takiego rodzaju papierów wartościowych, jednocześnie nie wymagając od nich zaangażowania pokaźnych środków, gdyż udział w emisji umożliwiał zakup jednej obligacji o wartości nominalnej 1000 zł. Cieszę się, że nasz produkt inwestycyjny został tak dobrze odebrany przez rynek. Pozyskane tą drogą środki wesprą naszą działalność inwestycyjną. Przykładem efektywnego zainwestowania kapitału naszych inwestorów jest ogłoszona pod koniec zeszłego roku inwestycja w węgierski fintech, spółkę Netrisk, na bazie której zamierzamy zbudować regionalnego lidera dystrybucji ubezpieczeń online. Przyglądamy się także kolejnym celom inwestycyjnym, pod które będziemy kontynuować zbieranie kapitału"

skomentował wiceprezes MCI Capital TFI Wojciech Marcińczyk, cytowany w materiale.

Emisja obligacji publicznych wpisuje się w strategię pozyskiwania inwestorów indywidualnych do funduszu. Jest to dodatkowe narzędzie, obok emisji certyfikatów inwestycyjnych, które to dystrybuowane są w ramach sieci private banking w Polsce już od 2008 r., podsumowano.

MCI.PrivateVentures FIZ jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym aktywów niepublicznych. z wydzielonymi subfunduszami: MCI.TechVentures i MCI.EuroVentures. Na dzień 30 września 2017 r. aktywa pod zarządzaniem MCI.PV wynosiły ponad 2 mld zł.

MCI Capital (dawniej MCI Management) jest funduszem technologicznym działającym na zasadach venture capital, notowanym na GPW od 2001 r.

(ISBnews), #MCI

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości