Zysk netto Euro-Tax.pl wzrósł w IV kwartale o blisko 60% | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 lut 2018, 15:04

Zysk netto Euro-Tax.pl wzrósł w IV kwartale o blisko 60%

Grupa Euro-Tax.pl, notowany na NewConnect lider polskiego rynku zwrotu podatku za pracę za granicą, wypracowała w IV kwartale 2017 r. zysk netto na poziomie 1,2 mln zł. To wzrost o 57% w ujęciu rocznym. Spółka nadal chce się rozwijać, m.in. poprzez rozpoczęcie działalności na trzecim europejskim rynku.

Pomimo nieco niższych przychodów w IV kwartale 2017 r. (4,30 mln zł wobec 4,44 mln zł rok wcześniej), dzięki optymalizacji kosztowej Grupie udało się zwiększyć zysk netto o 435 tys. zł. Wpływ na poprawę wyników miał także dynamiczny wzrost liczby obsługiwanych klientów na rynku rumuńskim, w którym Euro-Tax.pl systematycznie zwiększa swój udział.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników IV kwartału. Oczekujemy, że w tym roku będziemy w stanie poprawić wyniki Grupy. Cieszą nas coraz wyższe liczby obsługiwanych klientów w Rumunii – spodziewamy się, że w tym roku urośniemy na tym rynku o wysokie kilkadziesiąt procent. W Polsce, gdzie jesteśmy silną marką i zdecydowanym liderem rynku, także będziemy umacniać swoją pozycję. W kolejnych kwartałach planujemy rozpocząć działalność na kolejnym europejskim rynku"

komentuje Adam Powiertowski, prezes zarządu Euro-Tax.pl.

Ubiegły rok był dla Grupy rekordowy pod względem liczby podpisanych umów na zwrot podatku i pozyskanie zasiłków. W 2017 roku Euro-Tax.pl podpisał ze swoimi klientami łącznie ponad 37,3 tys. umów. To o ponad 11% lepszy wynik niż rok wcześniej.

Grupa Euro-Tax.pl jest notowana na NewConnect od 2010 roku. W ciągu ostatnich 11 lat dla ponad 200 tys. klientów odzyskała ponad 500 mln zł podatków.

O firmie

Grupa Kapitałowa Euro-Tax.pl S.A. jest liderem polskiego rynku zwrotu podatku za pracę za granicą (Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Holandia, Belgia, Austria i Dania) oraz pozyskiwania zasiłków socjalnych w Niemczech i Holandii. Ma także swoją spółkę zależną działającą na rynku rumuńskim. Od 2006 roku Grupa Euro-Tax.pl odzyskała dla ok. 200 tys. klientów ponad 500 mln PLN podatków. Spółka inwestuje w ekspansję zagraniczną, rozwój systemów informatycznych, doskonalenie procesów obsługi klienta oraz rozwój kluczowych pracowników.

Źródło: spółka, #ETX

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości