Bowim publikuje wstępne wyniki za I pół. 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 lip 2018, 15:08

Bowim publikuje wstępne wyniki za I pół. 2018 r.

Bowim S.A., jeden z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, opublikował szacunkowe wyniki jednostkowe za I półrocze 2018 r. Przychody Spółki przekroczyły 708 mln zł – to o 23% więcej niż rok wcześniej, a także najlepszy wynik I półrocza w historii Bowimu.

W I półroczu br. obroty spółki były wyższe o ponad 130 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu 2017 r. Jednostkowy zysk netto Bowimu przekroczył w tym okresie 6,5 mln zł.

„W I połowie roku udało nam się efektywnie wykorzystać dobrą koniunkturę na rynku stali i wyrobów stalowych. Pomimo, iż w II kwartale trendy cenowe nie sprzyjały nam w takim stopniu jak w pierwszych trzech miesiącach 2018 r., od kwietnia do czerwca udało nam się wypracować o wiele lepsze wyniki niż w roku ubiegłym – zarówno na poziomie przychodów, jak i zysku netto. Kontynuujemy realizację szeregu inwestycji, a część z nich już teraz przyczynia się do obsługiwania coraz większych wolumenów stali"

powiedział Jacek Rożek, wiceprezes zarządu Bowim S.A.

Grupa Bowim jest w trakcie realizowania strategii na lata 2017-2020, która zakłada inwestycje przekraczające 50 mln zł. Pod koniec stycznia br. Passat-Stal S.A., spółka zależna grupy, zakończyła budowę magazynu składowego w Płocku, z kolei w maju Bowim zakończył budowę i oddał do użytku centrum magazynowo-dystrybucyjnego w Rzeszowie. Spółka kontynuuje kompleksową modernizację centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu, która według planu zostanie zakończona w tym roku. W kolejnych latach planowany jest zakup nowej maszyny do cięcia poprzecznego blach w kręgu, doprowadzenie bocznicy kolejowej do centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu oraz inwestycje w rozwiązania informatyczne, które poprawią efektywność grupy.

O spółce

Jeden z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku.

Spółka oferuje szeroki asortyment wyrobów ze stali węglowej, na który składają się zarówno produkty polskich producentów stali, jak i produkty z importu. Obsługuje 3.500 klientów z różnych branż, dostarczając 490.000 ton stali rocznie.

Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach.

Świadczy również usługi cięcia poprzecznego, wzdłużnego blach gorącowalcowanych, zimnowalcowanych i ocynkowanych oraz produkcji profili zimonogiętych, a także usługi montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa infrastrukturalnego, przemysłowego oraz mieszkaniowego. Poprzez outsourcing oferuje usługi transportu towarów, zakupionych przez kontrahentów.

Źródło: spółka, #BOW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości