Nextbike Polska S.A. będzie operatorem Chorzowskiego Roweru Miejskiego | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
02 sie 2018, 13:24

Nextbike Polska S.A. będzie operatorem Chorzowskiego Roweru Miejskiego

2 sierpnia 2018 r. Nextbike Polska S.A. podpisała umowę z Miastem Chorzów na dostarczenie i obsługę kolejnego systemu rowerów miejskich w województwie śląskim. Docelowo system składać się będzie z 46 stacji i 460 rowerów. Wartość kontraktu to blisko 6,7 mln PLN brutto.

Uruchomienie systemu odbędzie się w trzech etapach. Etap pierwszy obejmujący udostępnienie 150 rowerów standardowych i 15 stacji zostanie zrealizowany do 10 tygodni od dnia zawarcia umowy. Etap drugi (100 rowerów standardowych i 10 stacji) ma zostać zrealizowany do 20 tygodni od podpisania umowy, a etap trzeci (210 rowerów, w tym standardowe, z fotelikiem dziecięcym, dziecięce, tandemy i cargo) do 21 marca 2019 r. W przypadkach określonych w umowie Zamawiający może odstąpić od wymogu uruchomienia drugiego etapu w 2018 r.

„Chorzowski Rower Miejski będzie już 8. systemem Nextbike w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i 11. w całym województwie – jesteśmy już obecni m.in. w Katowicach, Gliwicach, Sosnowcu, Tychach i Częstochowie. Jesteśmy dumni z tego, że do rowerowej rodziny dołączył teraz Chorzów, z największym jak dotąd systemem rowerowym na Śląsku. Wiemy, że miasto Chorzów ma w planach rozbudowę infrastruktury, m.in. dróg rowerowych oraz utworzenie parkingu Bike&Ride. Czujemy się częścią większego projektu i bardzo cieszymy się, że nasza usługa kolejny raz doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie mieszkańców i włodarzy. Wierzymy, że bikesharing to prosty, wygodny i atrakcyjny cenowo sposób na poruszanie się po mieście. Mamy nadzieję, że nasz system rowerowy uatrakcyjni komunikację publiczną w Chorzowie i zachęci jak największą liczbę mieszkańców do rezygnacji z samochodu na rzecz jednośladu Nextbike”

mówi Robert Lech, prezes zarządu Nextbike Polska S.A.

Systemy Nextbike Polska cieszą się rosnącą popularnością. W siedmiu systemach w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii dostępnych jest już ponad 850 rowerów. Korzysta z nich ponad 60 tysięcy użytkowników, którzy w tym roku wypożyczyli rowery ponad 200 tysięcy razy.

O spółce

Nextbike Polska jest niekwestionowanym numerem jeden na polskim rynku miejskich systemów rowerowych pod względem liczby rowerów (80% udział rynkowy). Nextbike dziś operuje flotą 14 tys. rowerów w 35 miastach i jest operatorem systemów rowerów miejskich w m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. W tym roku Nextbike Polska wdrożył pierwszy system rowerowy za granicą – w fińskim mieście Turku. Nextbike jest jedną z pierwszych firm w Polsce wpisujących się ogólnoświatowy trend gospodarki współdzielenia („sharing economy” / „nie musisz posiadać, żeby korzystać”). Infrastruktura i usługa dostarczana przez spółkę pomaga zrównoważyć transport publiczny w polskich miastach i wspierać je w rozwiązywaniu problemów z korkami, hałasem i zanieczyszczeniem powietrza.

Źródło: spółka, #NXB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości