IMC znacząco poprawia wydajność roślin oleistych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
16 paź 2018, 11:50

IMC znacząco poprawia wydajność roślin oleistych

W ubiegłym tygodniu grupa rolnicza IMC, notowana na GPW, zakończyła zbiory soi z wydajnością na poziomie 3 t/ha, czyli o 30% większą niż w poprzednim sezonie. Jeszcze wcześniej – 29 września spółka podsumowała żniwa słonecznika, którego wydajność sięgnęła 3,5 t/ha i była o 21% lepsza niż przed rokiem.

W gospodarstwach IMC zebrano w sumie 32,2 tys. ton soi z powierzchni 10,7 tys. ha. Wyniki żniw tej uprawy były o 20% lepsze niż średnia wydajność na Ukrainie. W przypadku słonecznika, areał wyniósł 23,7 tys. ha z których zebrano 82,5 tys. ton rośliny oleistej. Wydajność uprawy była 1,5 razy większa niż średnia krajowa.

„Obecny sezon z punktu widzenia żniw roślin oleistych można jednoznacznie uznać za udany, a wyniki są dla nas w pełni zadowalające. Wysoka wydajność jest potwierdzeniem prawidłowej technologii stosowanej w uprawie roślin oleistych. Bazuje ona na wykorzystaniu wysokojakościowych gatunków i hybryd zagranicznych selekcji; intensywnym systemie odżywiania i wysokim standardom programu ochrony roślin. Dodatkowo, nasza spółka aktywnie wdraża elementy rolnictwa precyzyjnego, które pozwala efektywnie wykorzystać każdego zainwestowanego dolara. Jednym z decydujących czynników o sukcesie są nasi współpracownicy czyli zespół złożony z profesjonalistów skoncentrowanych na zwiększaniu efektywności"

zaznaczył Aleksander Wierzichowskij, dyrektor operacyjny IMC.

O spółce

IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainie. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik, soja), magazynowanie płodów rolnych oraz produkcja mleka.

IMC uprawia ziemie na powierzchni 129,6 tys. ha w regionie Połtawy, Czernichowa i Sumy. Spółka została założona w 2007 r. W 2017 r. IMC wypracowała zysk netto o wartości 17,8 mln USD i EBITDA na poziomie 39,1 mln USD.

IMC jest jedną z 10 największych firm rolniczych Ukrainy. W maju 2011 r. spółka przeprowadziła ofertę publiczną akcji i zadebiutowała na GPW.

Źródło: spółka, #IMC

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości