Ponad 1 mld zł przychodów Bowimu po trzech kwartałach 2018 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 paź 2018, 14:31

Ponad 1 mld zł przychodów Bowimu po trzech kwartałach 2018 r.


Bowim S.A., jeden z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, opublikował szacunkowe wyniki jednostkowe za III kwartał 2018 r. Narastająco spółka osiągnęła przychody w wysokości 1 054 mln zł, poprawiając ubiegłoroczny wynik o 18,2% i po raz pierwszy w historii przekraczając 1 mld zł przychodów już po pierwszych trzech kwartałach roku obrotowego.


W samym III kwartale przychody Bowimu wyniosły ponad 345 mln zł i były wyższe o prawie 10% w ujęciu rocznym. Narastająco za trzy kwartały 2018 r. zysk operacyjny spółki wyniósł 25,6 mln zł, a zysk netto 9,2 mln zł.

„W 2017 roku po raz pierwszy w giełdowej historii naszej spółki osiągnęliśmy obroty przekraczające 1 mld zł. Tym bardziej jest mi miło poinformować o szacunkach, według których w tym roku 1 mld zł jednostkowych przychodów udało nam się wypracować już w pierwszych trzech kwartałach. Wynik ten pokazuje, że jesteśmy w stanie efektywnie odpowiadać na rosnący popyt na wyroby stalowe. Liczymy, że dzięki trwającym inwestycjom obsługiwane przez nas wolumeny nadal będą rosły"

powiedział Jacek Rożek, wiceprezes zarządu Bowim S.A.

Wiceprezes Bowimu wskazuje także, że wraz z końcem października znika ryzyko oskarżenia i wezwania spółki przez organy skarbowe do zapłaty zaległego VAT-u, w razie wykrycia kolejnych nadużyć podatkowych wśród jej dostawców.

Grupa Bowim kontynuuje realizację strategii na lata 2017-2020, która zakłada inwestycje o łącznej wartości powyżej 50 mln zł. Obecnie spółka uruchamia magazyn wysokiego składowania w centrum logistyczno-magazynowym w Sosnowcu, który pozwoli na zmagazynowanie ok. 4 tys. ton wyrobów stalowych. W kolejnych latach planowany jest zakup nowej maszyny do cięcia poprzecznego blach w kręgu, doprowadzenie bocznicy kolejowej do centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu oraz dalsze inwestycje w rozwiązania informatyczne, które poprawią efektywność grupy.

O spółce

Jeden z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku.

Spółka oferuje szeroki asortyment wyrobów ze stali węglowej, na który składają się zarówno produkty polskich producentów stali, jak i produkty z importu. Obsługuje 3.500 klientów z różnych branż, dostarczając 490.000 ton stali rocznie.

Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach.

Świadczy również usługi cięcia poprzecznego, wzdłużnego blach gorącowalcowanych, zimnowalcowanych i ocynkowanych oraz produkcji profili zimonogiętych, a także usługi montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa infrastrukturalnego, przemysłowego oraz mieszkaniowego. Poprzez outsourcing oferuje usługi transportu towarów, zakupionych przez kontrahentów.

Źródło: spółka, #BOW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości