Nestmedic podpisał umowę na sprzedaż systemu Pregnabit na pierwszym zagranicznym rynku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 lis 2018, 10:21

Nestmedic podpisał umowę na sprzedaż systemu Pregnabit na pierwszym zagranicznym rynku

Nestmedic S.A. innowacyjna firma telemedyczna zakończyła negocjacje i podpisała umowę o  współpracy z fińskim dystrybutorem Steripolar Oy. Umowa określa komercyjne warunki dystrybucji systemu telemedycznego Pregnabit w Finlandii i jest pierwszym krokiem w planowanej ekspansji międzynarodowej, w szczególności na rynkach skandynawskich. Nestmedic realizuje równolegle działania prowadzące do rozszerzenia dystrybucji teleKTG Pregnabit na kolejne kraje.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Nestmedic i Steripol Oy ustaliły komercyjne warunki współpracy w zakresie dystrybucji systemu telemedycznego Pregnabit na rynku fińskim. Finlandia zaliczana jest do  jednego z najbardziej otwartych rynków na innowacje i rozwiązania telemedyczne, a  także o dużych nakładach finansowych na ochronę zdrowia i opiekę okołoporodową. Roczna ilość urodzeń w Finlandii wynosi 61 tyś., a prognozy wydatków na e-health w 2018 r. zakładają 41 mln dolarów.

Obecnie Nestmedic opracowuje plan integracji systemu Pregnabit z IT pierwszego szpitala w Finlandii, co po przeprowadzeniu procedury zakupowej w szpitalu, umożliwi złożenie zamówienia przez  dystrybutora i sprzedaż systemu Pregnabit.

„Testy KTG Pregnabit przeprowadzane w jednym z wiodących szpitali zakończyliśmy z  sukcesem. Dzięki temu mogliśmy prowadzić negocjacje z dystrybutorem dotyczące dopracowania warunków współpracy. Cieszymy się, że nasz wielomiesięczny wysiłek został zakończony podpisaniem umowy. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami dotrzymaliśmy terminu jej zawarcia i rozpoczynamy nowy rozdział w rozwoju Nestmedic. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpracujemy z partnerem, który  ma  ponad 30-o letnie doświadczenie w dystrybucji sprzętu medycznego, co daje nam możliwość efektywnie komercjalizować nasz system na rynku fińskim”

komentuje Patrycja Wizińska–Socha, prezes Nestmedic.

Podpisana umowa określa szczegółowe warunki handlowe współpracy oraz plan sprzedaży minimalnych ilości systemu telemedycznego Pregnabit na rynku fińskim. W Finlandii realizowany jest  nowy model współpracy. Spółka sprzedaje urządzenia oraz dostęp do platformy telemedycznej Pregnabit, jednak nie interpretuje wyników badań KTG. Będą one oceniane bezpośrednio przez  personel medyczny lokalnego szpitala, podobnie jak badania ze stacjonarnych urządzeń. Nowy  model nie wymaga od Spółki ponoszenia kosztów stałych, a jednocześnie oferuje bardzo atrakcyjne marże i rentowność. Władze Nestmedic planują, że w przyszłym roku na fiński rynek może trafić kilkadziesiąt urządzeń, a system będzie sprzedawany w cenach znacząco wyższych niż na rynku polskim. W ramach realizacji Strategii rozwoju, Spółka planuje prowadzić postępowania przetargowe na zakup urządzeń w szpitalach w Finlandii oraz kontynuować rozmowy z dystrybutorami na innych rynkach.

Wejście na rynek fiński jest pierwszym krokiem do dalszej ekspansji na kraje skandynawskie należące do najbardziej atrakcyjnych rynków w Europie w pierwszej fazie rozwoju biznesu poza Polską. Współpraca Nestmedic z Steripolar Oy i wdrożenie teleKTG Pregnabit w szpitalach stwarza możliwość rozwoju w kolejnych krajach skandynawskich, ze względu na współpracę tamtejszych klinik z fińskimi podmiotami.

„Wszystkie kraje skandynawskie są otwarte na innowacyjne rozwiązania telemedyczne wpływające na  zwiększenie standardów opieki okołoporodowej i kładą bardzo duży nacisk na ochronę zdrowia. Dodatkowo, kluczową rolę w opiece okołoporodowej pełni tam położna, dla której nasz system jest  dużym ułatwieniem w pracy”

podkreśla Patrycja Wizińska – Socha, prezes Nestmedic.

O spółce

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.

Na Pregnabit składa się certyfikowane urządzenie medyczne (teleKTG) pozwalające na rzetelnie i bezpiecznie pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond. Jest to urządzenie wyznaczające nowoczesny trend o wysokim priorytecie diagnostycznym i profilaktycznym w opiece okołoporodowej. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie komercyjne rozwiązania Pregnabit®.

Kolejnym elementem składającym się na całość kompleksowego systemu telemedycznego Pregnabit pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu Pregnabit jest platforma na której działa czyli specjalistyczne dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane przez sieć GSM z urządzeń, a następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Pregnabit i jego innowacyjność zostały już wielokrotnie docenione przez ekspertów. Jego pomysłodawczyni, dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, otrzymała od MIT Technology Review prestiżowy tytuł Innowatora Roku 2016. Fundacja Res Publica, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i dziennik „Financial Times” umieściły ją na liście „New Europe 100” – stu osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Sam Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy docenili eksperci odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a jej międzynarodowe ambicje pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pregnabit jest także zwycięzcą prestiżowego konkursu StartUp Europe Awards w kategorii eHealth, konkursu Soczewki Focusa w kategorii Medycyna, sesji „Pitchfire Competition” na targach „Week of Health and Innovation” w Odense oraz laureatem konkursu „Wybitne Innowacje w Polskiej Ochronie Zdrowia – Złoty Skalpel 2018” organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny”.

Źródło: spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości