GNB miał prawie 900 mln zł luki kapitałowej na koniec III kw.  | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 lis 2018, 10:59

GNB miał prawie 900 mln zł luki kapitałowej na koniec III kw. 

Luka kapitałowa Getin Noble Banku (GNB) wyniosła prawie 900 mln zł na koniec III kw. br., poinformował członek zarządu Karol Karolkiewicz.

"Luka kapitałowa wynosiła na koniec września nieco poniżej 900 mln zł"

powiedział Karolkiewicz podczas konferencji. 

Bank podał, że od początku roku luka kapitałowa została zmniejszona o ok. 500 mln zł. 

We wrześniu zostało zarejestrowane podwyższenie kapitału zakładowego o 100 mln zł, a wcześniej - w maju została zarejestrowana poprzednia emisja w kwocie 190 mln zł i zaliczona do Tier 1. 

Dodatkowo Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) uchyliła obowiązek utrzymywania dodatkowego bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym o 25 pb. 

Bank podkreślił w komunikacie, że w ostatnich miesiącach jego sytuacja kapitałowa uległa znaczącej poprawie w wyniku zarówno przeprowadzonych emisji akcji wzmacniających fundusze własne banku, jak i obniżeniu wymaganych buforów kapitałowych. W samym roku 2018 główny akcjonariusz zasilił spółkę kwotą 390 mln zł. Na koniec III kwartału 2018 r. wskaźniki kapitałowe banku były istotnie powyżej europejskich norm określonych przez Rozporządzenie CRR. Na koniec września br. skonsolidowany współczynnik CAR Banku wynosił 12,1%, (+25 pb w ujęciu kwartalnym), a CET1 9,6% (+38 pb w ujęciu kwartalnym).

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

(ISBnews), #GNB

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości