Nestmedic pozyskał finansowanie i optymalizuje koszty | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2018, 09:37

Nestmedic pozyskał finansowanie i optymalizuje koszty

Firma telemedyczna Nestmedic S.A. sprzedała 143 tys. akcji po cenie 3 zł, a pozyskane środki pomogą w komercjalizacji systemu Pregnabit. Cena po której obejmowane są nowe akcje Spółki jest o ponad 20% wyższa od bieżącego kursu i o 7% wyższej od ceny w sierpniowej emisji akcji.

Na potrzeby transakcji wyemitowanych zostanie 143 000 akcji po cenie 3,00 zł. Równoległe Patrycja Wizińska – Socha, największy akcjonariusz i prezes Nestmedic pożyczyła obejmującemu emisję inwestorowi taką samą liczbę akcji. W momencie dopuszczenia do obrotu nowych wyemitowanych walorów dochodzi do zwrotu pożyczki. Spółka ma kolejnych zainteresowanych inwestorów, którzy deklarują zaangażowanie w akcje Nestmedic.

Równocześnie Spółka korzysta z finansowania unijnego (grant „Go to Brand” i „Szybka Ścieżka”) oraz optymalizuje wydatki operacyjne. Dzięki wdrożonym w czwartym kwartale działaniom koszty operacyjne mogą zmniejszyć się od kilkunastu do kilkudziesięciu procent w zależności od pozycji.

Nestmedic zoptymalizował koszty związane z wydatkami na marketing, który obecnie skierowany jest w przeważającej mierze do klienta biznesowego. Poprzez prowadzone aktywności w tym zakresie w czwartym kwartale Spółka podpisała dwie umowy na dystrybucję systemu Pregnabit w Finlandii i Nigerii oraz pierwszą umowę z polskim szpitalem publicznym.

Cieszymy się, że nasze ostatnie sukcesy na rynkach międzynarodowych zyskały uznanie w oczach inwestorów, którzy kupują akcje istotnie wyżej od obecnej ceny rynkowej. W naszej ocenie, dostrzegają tym samym wartość jaką są podpisane ostatnie umowy zagraniczne i krajowe. Obecnie jesteśmy zaangażowani w kilka procesów negocjacyjnych na rynkach międzynarodowych i w Polsce, co w najbliższych tygodniach powinno pozwolić nam sfinalizować kolejne umowy. Wierzymy, że biznesowe efekty naszej działalności będą miały również przełożenie na wzrost wartości

twierdzi Patrycja Wizińska – Socha, Prezes Nestmedic.

O Spółce:

Nestmedic S.A. jest innowacyjną spółką technologiczną działającą w obszarze telemedycyny i digital health – dynamicznie rozwijających się segmentów rynku medycznego na świecie. Firma opracowała i dostarcza mobilne rozwiązanie telemedyczne do zdalnego badania KTG, przeprowadzanego u kobiet w ciąży – system Pregnabit.

Na Pregnabit składa się certyfikowane urządzenie medyczne (teleKTG) pozwalające na rzetelne i bezpieczne pobieranie danych medycznych za pomocą specjalistycznych sond. Jest to urządzenie wyznaczające nowoczesny trend o wysokim priorytecie diagnostycznym i profilaktycznym w opiece okołoporodowej. Wyjątkowa dokładność wyników badań oraz prostota obsługi umożliwia szerokie zastosowanie komercyjne rozwiązania Pregnabit®.

Kolejnym elementem składającym się na całość kompleksowego systemu telemedycznego Pregnabit pracujące 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, Medyczne Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje i opisuje spływające zapisy KTG. W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu Pregnabit jest platforma na której działa czyli specjalistyczne dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane przez sieć GSM z urządzeń, a następnie za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Pregnabit i jego innowacyjność zostały już wielokrotnie docenione przez ekspertów. Jego pomysłodawczyni, dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, otrzymała od MIT Technology Review prestiżowy tytuł Innowatora Roku 2016. Fundacja Res Publica, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i dziennik „Financial Times” umieściły ją na liście „New Europe 100” – stu osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Sam Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy docenili eksperci odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a jej międzynarodowe ambicje pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pregnabit jest także zwycięzcą prestiżowego konkursu StartUp Europe Awards w kategorii eHealth, konkursu Soczewki Focusa w kategorii Medycyna, sesji „Pitchfire Competition” na targach „Week of Health and Innovation” w Odense oraz laureatem konkursu „Wybitne Innowacje w Polskiej Ochronie Zdrowia – Złoty Skalpel 2018” organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny”.

Źródło: Spółka, #NST

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości