Euro-Tax.pl rozwija się w Niemczech i wejdzie na rynek bułgarski | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 gru 2018, 15:16

Euro-Tax.pl rozwija się w Niemczech i wejdzie na rynek bułgarski

Zarząd Grupy Euro-Tax.pl, notowanego na NewConnect lidera polskiego rynku zwrotu podatku za pracę za granicą, przedstawił główne kierunki rozwoju na lata 2019-2020. Wśród nich jest ekspansja działalności na rynek bułgarski. Tym samym będzie to trzeci – po Polsce i Rumunii – rynek, na którym Spółka będzie oferować usługi związane z rozliczaniem podatku za pracę za granicą oraz pozyskiwaniem zasiłków socjalnych.

Zarząd umotywował podjętą decyzję doświadczeniami zdobytymi na rynku rumuńskim, na którym sprzedaż Grupy w ciągu ostatnich dwóch lat rośnie w bardzo dynamicznym tempie. Innym czynnikiem jest wzrost liczby Bułgarów pracujących za naszą zachodnią granicą - w ostatnim 10-leciu emigracja bułgarska do Niemiec charakteryzowała się najwyższą dynamiką po emigracji rumuńskiej i na koniec ubiegłego roku wynosiła ponad 310 tys. osób.

- Od dłuższego czasu przyglądaliśmy się rynkowi bułgarskiemu. Bardzo interesująca wydaje się ta „świeża” emigracja, bowiem świadomość usługi zwrotu podatku za pracę za granicą wciąż jest wśród niej stosunkowo niska. Dlatego uważamy, że – podobnie jak w przypadku Rumunii - tradycyjnie używane przez naszą Grupę kanały dotarcia do klientów będą skuteczne także w Bułgarii. Wszelkie operacje planujemy wykonywać w naszych biurach w Polsce, natomiast w Bułgarii ulokujemy call center oraz dział obsługi klienta – komentuje decyzję o ekspansji Adam Powiertowski, Prezes Zarządu Euro-Tax.pl.

Kolejnym strategicznym celem na najbliższe lata jest rozwój rozwiązania Taxando, które służy rozliczaniu niemieckich deklaracji w kanałach B2B na rynku polskim oraz B2C na rynku niemieckim.

- Taxando to nowa jakość technologiczna w naszej Grupie Kapitałowej. Wprowadzamy na rynek niemiecki oraz polski oprogramowanie w postaci aplikacji służącej do samodzielnego lub w modelu B2B zgłaszania niemieckich rocznych deklaracji podatkowych on-line. Tym samym nie tylko będziemy mogli kompleksowo i efektywnie tworzyć deklaracje roczne dla emigracji zarobkowej pracującej w Niemczech, ale także będziemy rozliczać deklaracje podatkowe samych Niemców – mówi Adam Powiertowski.

Ponadto Zarząd Euro-Tax.pl stawia na rozwój rozwiązań IT wewnątrz Grupy oraz liczy na dalszy wzrost liczby podpisywanych umów na zwrot podatków i pozyskiwanie zasiłków. Kluczowy ma być dynamiczny rozwój spółki Euro-Lohn, która oferuje usługi kalkulacji płac w Niemczech dla polskich firm delegujących pracowników. Euro-Tax.pl przygląda się także sytuacji legislacyjnej związanej z potencjalnym otwarciem niemieckiego rynku dla pracowników z Ukrainy i nie wyklucza powołania spółki za naszą wschodnią granicą.

W ciągu 11 miesięcy br. Grupa Euro-Tax.pl podpisała ponad 32,3 tys. umów na zwrot podatku oraz ponad 6,8 tys. umów na pozyskanie zasiłków. To wyniki lepsze w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku o odpowiednio 8,3% i 18,8%. Spora w tym zasługa rynku rumuńskiego, na którym Euro-Tax.pl dynamicznie rośnie. Od stycznia do listopada Grupa podpisała tam 4,1 tys. umów na zwrot podatku, co stanowi wzrost o blisko 91% w ujęciu rocznym. Z kolei liczba podpisanych w Rumunii umów na pozyskanie zasiłku wzrosła o prawie 120% do 0,7 tys.

- Wyniki osiągane przez naszą rumuńską spółkę są zdecydowanie powyżej naszych oczekiwań. Mamy nadzieję, że doświadczenia z tego rynku pomogą nam osiągnąć podobny sukces w Bułgarii – podsumowuje Adam Powiertowski.

Grupa Euro-Tax.pl jest notowana na NewConnect od 2010 roku. W ciągu ostatnich 12 lat dla ponad 200 tys. klientów odzyskała ponad 500 mln zł podatków.

O firmie:

Grupa Kapitałowa Euro-Tax.pl S.A. jest liderem polskiego rynku zwrotu podatku za pracę za granicą (Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Holandia, Belgia, Austria i Dania) oraz pozyskiwania zasiłków socjalnych w Niemczech i Holandii. Ma także swoją spółkę zależną działającą na rynku rumuńskim. Od 2006 roku Grupa Euro-Tax.pl odzyskała dla ok. 200 tys. klientów ponad 500 mln PLN podatków. Spółka inwestuje w ekspansję zagraniczną, rozwój systemów informatycznych, doskonalenie procesów obsługi klienta oraz rozwój kluczowych pracowników.

Źródło: Spółka, #ETX

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości