Nowa gra trafiła do portfolio Falcon Games | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 lip 2019, 11:08

Nowa gra trafiła do portfolio Falcon Games

Falcon Games SA, notowana na NewConnect spółka z branży gier pozyskała nowy tytuł do swojego portfolio. Gra Abyss znajduje się obecnie w fazie preprodukcji, jeżeli zostanie pozytywnie odebrana przez użytkowników – trafi do produkcji. Tworzeniem gry zajmuje się Mumba Studio, wydawcą zostanie Ultimate Games. Tytuł dedykowany jest komputerom stacjonarnym.

- Obraliśmy cel, aby do końca 2019 roku zbudować solidne portfolio. Abyss to piąty tytuł, który trafił do naszego studia. Plan na każdy kolejny rok naszej działalności zakłada wydawanie od 3 do 6 gier rocznie. To bardzo realistyczny scenariusz, który zamierzamy konsekwentnie realizować. Koncentrujemy się na tytułach, w których widzimy duży potencjał komercyjny – informuje Marcin Kostrzewa, prezes Falcon Games SA.

Abyss to gra zręcznościowo-przygodowa opowiadająca historię nastolatka, który wyrusza na niebezpieczną i pełną przeszkód wyprawę. Gracz weźmie udział w przygodzie, w której czeka na niego 21 zróżnicowanych poziomów, od mrocznych ulic Łodzi po piekielne lochy.

Spółka Falcon Games od początku swojej działalności w branży gamingowej pozyskała do swojego portfolio pięć tytułów. Pierwszy z nich, SCRAP, został wydany 21 czerwca na konsolę Nintendo Switch. Gra na PC, Psycho Wolf jeszcze czeka na swoją premierę Natomiast pozostałe gry, takie jak: Three Little Bears, Tales of Tomorrow: Experiment oraz Abyss są w fazie preprodukcji.

O Spółce:

Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 roku. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. W początkowej fazie działalności Falcon Games skoncentruje swoje działania na publikacji tytułów zewnętrznych studiów. Spółka będzie sprzedawać gry na terenie całego świata w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem platformy Steam, jednocześnie nie wyklucza wejścia na kolejne platformy. W kolejnych miesiącach studio planuje stworzyć zespół deweloperski, odpowiedzialny za produkcję własnych tytułów. Głównym celem działalności spółki jest zdobycie znaczącej pozycji w segmencie gier wideo.

Źródło: Spółka, #FLG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości