IMC zakończyła żniwa pszenicy ozimej | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 sie 2020, 08:56

IMC zakończyła żniwa pszenicy ozimej

IMC, grupa rolnicza działająca na Ukrainie w tym tygodniu zakończyła zbiory pszenicy ozimej. W trakcie żniw trwających około trzy tygodnie zebrano zboże z powierzchni 21,2 tys. ha, czyli o ponad 60% większej niż przed rokiem.

W sumie w gospodarstwach spółki zebrano 123 tys. tony pszenicy ozimej przy wydajności 5,8 t/ha. Była ona o 52% lepsza niż średni plon na Ukrainie. Według danych Ministerstwa Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa Ukrainy na dzień 30.07.2020 wydajność pszenicy sięgnęła 3,8 t/ha.

- Obecne żniwa ozimych zbóż były znacznie bardziej intensywne niż poprzednie m.in. ze względu na wprowadzenie pszenicy na areał zajmowany wcześniej przez soję. W efekcie powierzchnia zasiewu pszenicy wzrosła o ponad 60%, co sprawiło, że zespół musiał zmierzyć się z dużym wyzwaniem, aby przeprowadzić żniwa w optymalnym terminie. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wyników jakie udało się osiągnąć. Wszyscy pamiętamy o niekorzystnych warunkach pogodowych jakie miały miejsce tej zimy, charakteryzującej się praktycznie pełnym brakiem opadów. Dodatkowo, wiosną praktycznie do końca maja utrzymywała się niestandardowa chłodna pogoda z wieloma nocnymi przymrozkami w powietrzu oraz przy gruncie. Dzięki wprowadzonym we właściwym czasie środkom ochrony roślin, a także dodatkowemu nawożeniu udało się zminimalizować wpływ negatywnych czynników i osiągnąć maksymalnie możliwy wynik – zaznacza Aleksander Wierżihowskij, Dyrektor Operacyjny IMC.

O IMC:

IMC jest zintegrowaną grupą rolniczą działającą na terenie Ukrainie. Jej główne kierunki działalności to: produkcja płodów rolnych (kukurydza, pszenica, słonecznik, soja), magazynowanie płodów rolnych oraz produkcja mleka.

IMC uprawia ziemie na powierzchni 123 tys. ha w regionie Połtawy, Czernichowa i Sumy. Spółka została założona w 2007 r. W 2019 r. IMC wypracowała zysk netto o wartości 7,3 mln USD i EBITDA na poziomie 39,3 mln USD.

IMC jest jedną z 10 największych firm rolniczych Ukrainy. W maju 2011 r. spółka przeprowadziła ofertę publiczną akcji i zadebiutowała na GPW.

Źródło: Spółka, #IMC

Zobacz także: IMC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości