Akcjonariusze Mediacap wzywają do sprzedaży 6.703.994 akcji spółki po cenie 3,25/akcję (opis) | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 paź 2021, 19:26

Akcjonariusze Mediacap wzywają do sprzedaży 6.703.994 akcji spółki po cenie 3,25/akcję (opis)

Porozumienie akcjonariuszy Mediacap wzywa do sprzedaży 6.703.994 akcji spółki, stanowiących 35,62 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, po cenie 3,25 zł za akcję - podało pośredniczące w wezwaniu BM mBanku.

Podmiotem nabywającym akcje w wezwaniu będzie spółka Ravenmedia.

Wezwanie zostanie przeprowadzone w dwóch fazach - pierwsza faza przyjmowania zapisów potrwa od 3 do 18 listopada, a druga od 19 listopada do 2 grudnia 2021 r.

Stronami porozumienia są Ravenmedia, Posella IF1, Posella, Jacek Olechowski, Edyta Gurazdowska, Marcin Jeziorski i Artur Osuchowski. O zamiarze ogłoszenia wezwania do sprzedaży akcji spółka informowała we wtorek.

W lipcu ci sami akcjonariusze, posiadający łącznie 64,38 proc. akcji, ogłosili wezwanie na 6,7 mln akcji Mediacap. W jego trakcie podnieśli cenę do 3,25 zł z 2,7 zł oferowanych wcześniej. Wezwanie nie doszło do skutku z powodu braku decyzji walnego zgromadzenia w sprawie wycofania spółki z giełdy.

Ogłoszone w środę wezwanie jest bezwarunkowe. Wzywający zamierzają nabyć do 100 proc. akcji spółki oraz podjąć działania w celu doprowadzenia do wycofania jej akcji z obrotu na rynku regulowanym GPW.

"W sierpniu br. wezwania nie udało się sfinalizować ze względów formalnych, ale nasze plany nie zmieniły się. Od zdecydowanej większości akcjonariuszy, zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych, dostaliśmy wówczas jasny sygnał, że są oni zainteresowani sprzedażą swoich akcji po cenie 3,25 zł. Zdecydowaliśmy się na ponowne wezwanie, tym razem już bez warunków dotyczących jakichkolwiek progów. Podtrzymujemy chęć delistingu z GPW oraz, jeśli skupimy odpowiednią liczbę akcji, także przeprowadzenia procedury przymusowego wykupu akcji" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, główny akcjonariusz Mediacap i jeden z wzywających, Jacek Olechowski.

W środę na zamknięciu sesji akcje Mediacap wyceniane były na 3,26 zł za papier.

(PAP Biznes), #MCP

doa/ mfm/

Zobacz także: Mediacap SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości