Miedź drożeje na LME w Londynie po spadku kursu USD | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 maj 2022, 08:23

Miedź drożeje na LME w Londynie po spadku kursu USD

Ceny miedzi na giełdzie w Londynie rosną w reakcji na słabsze notowania dolara USA, co powoduje, że surowce wyceniane w tej walucie są tańsze dla inwestorów posiadających inne waluty. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana wyżej o 0,6 proc. - po 9.482,00 USD za tonę - informują maklerzy.

Na Comex miedź kosztuje 4,3190 USD za funt, wyżej o 1,03 proc.

Perspektywy popytu na metale bazowe, w tym miedź, poprawiły się po spadku kursu dolara USA wobec najważniejszych walut i obniżce w ub. tygodniu długoterminowej stopy procentowej kredytów przez bank centralny Chin.

Bank centralny Chin obniżył w piątek 5-letnią stopę referencyjną kredytów hipotecznych do 4,45 proc. z 4,60 proc., podczas gdy analitycy spodziewali się obniżki tego benchmarku do 4,55 proc.

Jest to rekordowa obniżka tej stopy procentowej i może pomóc w przeciwdziałaniu w Chinach słabemu popytowi na kredyty, spowodowanemu załamaniem na krajowym rynku nieruchomości i blokadami antycovidowymi.

"Chińskie władze zwiększają wsparcie dla swojego osłabionego sektora nieruchomości. Bank centralny może też w czerwcu obniżyć jeszcze 1-roczną stopę oprocentowania kredytów, którą na razie pozostawił bez zmian na poziomie 3,70 proc." - mówi David Qu, ekonomista Bloomberg Economics.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie zyskała 6 USD do 9.422 USD za tonę.(PAP Biznes)

aj/ osz/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości