Bio Planet: wyniki sprzedaży w lipcu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 sie 2022, 10:07

Bio Planet: wyniki sprzedaży w lipcu

Bio Planet, lider wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce poprawił wyniki sprzedaży w lipcu 2022 r. Uzyskane 12,7 mln złotych stanowi 2 % wzrostu w stosunku do sprzedaży w lipcu 2021 r. To drugi miesiąc z rzędu, gdy Spółka odnotowuje poprawę wyników uzyskanych w analogicznych okresach 2021 r. 22 sierpnia Bio Planet wypłaci akcjonariuszom Spółki po raz czwarty z rzędu dywidendę (0,36 zł na akcję).

Narastająco po 7 pierwszych miesiącach 2022 r. sprzedaż osiągnęła 115,8 mln zł i jest niższa o 4 % od sprzedaży osiągniętej w 7 pierwszych miesiącach 2021 r., która wynosiła 120,0 ml zł.

„Po bardzo wymagającym początku roku, czerwiec i lipiec pokazują, że w Spółce szybko można dokonać niezbędnych optymalizacji i wrócić do priorytetowej dla Zarządu ścieżki zwiększania skali i rozwoju biznesu. Model biznesowy Spółki pozwala korzystać na fali rynkowej prosperity, ale też skutecznie zabezpiecza ją przed regresem w trudniejszych momentach, co widać po zaraportowanych danych. Wydatnie pomaga w tym pozycja lidera na polskim rynku, ale również trafne inwestycje m.in. w strukturę e-commerce, która z roku na rok w coraz większym stopniu poprawia sprzedaż spółki. O stabilności i bezpiecznej pozycji finansowej Bio Planet świadczy również decyzja o wypłaceniu po raz czwarty z rzędu dywidendy”- mówi Sylwester Strużyna Prezes Zarządu Bio Planet.

Bio Planet jest obecnie liderem wśród dostawców żywności ekologicznej w Polsce. Działalność spółki koncentruje się na konfekcjonowaniu oraz dystrybucji żywności ekologicznej. W ofercie posiada ok. 7,0 tys. indeksów sprzedażowych obejmujących zarówno produkty trwałe jak również produkty świeże. Od 2007 roku produkty Bio Planet posiadają certyfikat AGRO BIO TEST (PL-EKO-07-07904), który jest podstawą kwalifikowania żywności oferowanej przez Spółkę jako żywności ekologicznej (żywności bio).

Źródło: Spółka, #BIP

Zobacz także: Bio Planet SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości