PKP PLK otwarte na rozmowy w kwestii waloryzacji umów; spotkanie ws. statusów umów planowane w sierpniu | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 sie 2022, 14:07

PKP PLK otwarte na rozmowy w kwestii waloryzacji umów; spotkanie ws. statusów umów planowane w sierpniu

PKP PLK są otwarte na rozmowy w kwestii waloryzacji. Statusy umów na roboty budowlane, dotknięte bezpośrednio wpływem wojny na Ukrainie i jej skutkami, zostaną omówione na spotkaniu, które planowane jest w drugiej połowie sierpnia - poinformował PAP Biznes zespół prasowy spółki. PLK podały, że wychodząc naprzeciw wykonawcom już od dłuższego czasu w nowych umowach zakładają 10 proc. waloryzację, zwiększając ten limit z wcześniejszych 5 proc.

"PKP Polskie Linie Kolejowe SA są otwarte na rozmowy w kwestii waloryzacji. W drugiej połowie sierpnia planowane jest spotkanie, podczas którego zostaną omówione statusy umów na roboty budowlane, które bezpośrednio zostały dotknięte wpływem wojny na Ukrainie i jej skutkami" - napisano w przesłanym PAP Biznes komentarzu.

"PLK wychodząc naprzeciw wykonawcom już od dłuższego czasu w nowych umowach zakładają 10 proc. waloryzację - zwiększając ten limit z wcześniejszych 5 proc." - dodano.

Zespół prasowy poinformował, że PKP PLK nie podpisały dotychczas aneksów do umów w tym zakresie, jednakże z uwagi na liczne wnioski wykonawców weryfikują taką możliwość, a każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

Jak podano, jeżeli dla danego przypadku analiza wykaże taką konieczność, a okoliczności stanowiące przesłanki do zmiany konkretnej umowy będą wpisywać się w aktualne przepisy prawa to wówczas będzie możliwość dokonania zmiany zapisów umownych.

"Dialog ze środowiskiem producentów i wykonawców w różnych kwestiach dotyczących zasad zawierania, realizacji i rozliczania kontraktów toczy się w ramach Forum Inwestycyjnego PKP Polskich Linii Kolejowych SA oraz Rady Ekspertów. PLK liczą, że wspólne osiągniecie porozumienia nastąpi jak najszybciej, ponieważ dla obu stron jest to istotna kwestia" - napisano w komentarzu. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości