Portfel zamówień Feerum w branży maszyn i urządzeń przemysłu rolno-spożywczego wynosi 47,3 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 wrz 2022, 18:50

Portfel zamówień Feerum w branży maszyn i urządzeń przemysłu rolno-spożywczego wynosi 47,3 mln zł

Aktualny poziom zakontraktowanych zamówień na produkty grupy Feerum w zakresie branży maszyn i urządzeń przemysłu rolno-spożywczego na okres 2022/2023 wynosi ok. 47,3 mln zł, natomiast potencjalny portfel klientów w tym obszarze obejmuje 317,1 mln zł - podała spółka w raporcie półrocznym.

Feerum ocenia, że okres 2022 będzie zdominowany przez wpływy z kontraktów krajowych, zawieranych ze znacznie większym natężeniem po rozstrzygnięciach wniosków dotacyjnych ARiMR.

Jak podano w raporcie, stale interesującym rynkiem eksportowym jest dla grupy rynek litewski - tutaj, podobnie jak w Polsce, realizacja inwestycji połączona jest z dopłatami unijnymi, a potencjał tego rynku grupa szacuje obecnie na około 10 mln zł.

Ponadto, zarząd zakłada, że tymczasowe odcięcie od ważnego obszaru rynku ukraińskiego zrekompensowane zostanie poprzez wzmożony

popyt na produkty Feerum na rynku krajowym.

Z opublikowanego w piątek raportu wynika, że skonsolidowane przychody Feerum ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2022 r. wyniosły 32,8 mln zł (55,2 mln zł przed rokiem), zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 1,1 mln zł, a zysk netto wyniósł 0,3 mln zł. W analogicznym okresie przed rokiem zysk operacyjny wynosił 3,7 mln zł, a zysk netto 2,2 mln zł.

(PAP Biznes), #FEE

doa/ gor/

Zobacz także: Feerum SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości