Movie Games ogłosiło tryb kooperacji w nadchodzącym Drug Dealer Simulator 2 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 mar 2023, 15:02

Movie Games ogłosiło tryb kooperacji w nadchodzącym Drug Dealer Simulator 2

Notowany na GPW wydawca i producent gier Movie Games potwierdził obecność trybu kooperacji w Drug Dealer Simulator 2, oczekiwanym przez graczy sequelu jednego z największych przebojów indie ubiegłych lat. Seria tym samym zostanie rozwinięta o element multiplayer, czyli jeden z najważniejszych kompontentów zapewniających tytułom długą żywotność oraz tzw. długi ogon sprzedażowy.

Gracze zostali poinformowani o nowym trybie na platformie Steam, gdzie opublikowany został materiał prezentujący mechaniki rozgrywki wieloosobowej w otoczeniu testowym, bazującym na symbolicznych materiałach wizualnych, które docelowo zostaną zastąpione przez finalne szczegółowe modele i tekstury.

Drug Dealer Simulator 2 to kontynuacja przebojowego Drug Dealer Simulator z 2020 roku, który do dziś został wzbogacony o 6 darmowych rozszerzeń. Premiera ostatniego z rozszerzeń w listopadzie 2022 wygenerowała peak jednocześnie grających osób w liczbie ponad 2 tys., co porównywalne jest z udaną premierą nowego tytułu. W chwili pisania tej informacji Drug Dealer Simulator 2 jest na 379. miejscu wśród najchętniej wishlistowanych gier na Steamie (globalnie) i nieustannie poprawia swoją pozycję. Warto przypomnieć, że strona Steam miała swoją premierę 5 miesięcy temu, czyli 17 października 2022. Do tej pory wzrost wishlisty był organiczny bez żadnych działań marketingowych. Ogłoszenie coopa to start bardziej aktywnej działalności marketingowej.

- Planując Drug Dealer Simulator 2, chcieliśmy wprowadzić rozgrywkę na nowy poziom. Naszym celem było zachowanie esencji oryginału przy jednoczesnym ulepszeniu i rozbudowaniu jej w wielu aspektach. Doświadczenie zdobyte od czasu części 1 oraz zbudowana od podstaw lepiej architektura projektu pozwoliły nam rozszerzyć kontynuację gry o tryb kooperacyjny, który nie tylko jest elementem pożądanym przez fanów pierwszej części, ale również w mojej opinii stanowi przyszłość gier, oferując nowy rodzaj doznań, łączący zalety trybu dla jednego i wielu graczy - mówi Rafał Pęcherzewski, twórca serii Drug Dealer Simulator.

- Kooperacja w Drug Dealer Simulator 2 to spełenienie życzeń olbrzymiej społeczności fanów, z którymi dialog stanowi jeden z filarów naszej działalności wydawniczej. Jednocześnie jako wydawca zbliżamy się do graczy, oferując im możliwość zobaczenia, jak wygląda praca nad ich ulubionymi tytułami. Strategia publikowania tzw. dzienników developerskich znakomicie sprawdziła się w przypadku projektu Alaskan Truck Simulator. Jest ona doskonale dopasowana także do gier z uniwersum DDS. Posiadają one międzynarodową i niezwykle aktywną społeczność fanów, dla których wartością jest nie tylko sama gra, ale i interakcja z twórcami oraz możliwość poznania kulisów produkcji - mówi Piotr Gnyp, Chief Marketing Officer Movie Games S.A.

Wartością dodaną z perspektywy marketingu jest fakt, że fani Drug Dealer Simulator dzięki prezentacji mieli okazję przekonać się, jak wygląda gra na etapie prototypowania i testowania mechanik. Adresuje to często pojawiające się pytania i prośby członków społeczności o możliwość zobaczenia różnych etapów prac developerskich. Materiał, który pokazaliśmy, to wgląd za kulisy prac nad sublimacją jak najlepszej formy zaprojektowanej rozgrywki jeszcze przed ostateczną implementacją zawartości. To powszechna w branży i bardzo owocna praktyka uzyskiwania jak najlepszego produktu jeszcze przed etapem końcowych szlifów. W należytym czasie i z przyjemnością podzielimy się ze światem i fanami również finalną oprawą graficzną, którą obecnie deweloperzy starannie dopracowują za zasłoniętą kurtyną - mówi Michał Puczyński, Head of Content w Movie Games.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa prac i zaangażowania zespołu pracującego nad Drug Dealer Simulator 2.  Nie dostrzegamy opóźnień w harmonogramie i chcemy wydać tytuł zgodnie z założeniami - dodaje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games S.A.

Według założeń wydawniczych okno premierowe Drug Dealer Simulator 2 to rok 2023.

O spółce Movie Games:

Movie Games to wywodzący się z Polski globalny wydawca gier wideo, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Spółka została założona przez fanów gier z doświadczeniem w branżach finansów, gamingu i mediów. Łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak Maciej Miąsik, kluczowy developer gry Wiedźmin; David Jaffe, twórca God of War, Piotr Gnyp - znany ex-dziennikarz branżowy i ekspert ds nowych technologii, oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów.

Portfolio Movie Games zawiera gry przygodowe (seria “Lust”), symulatory ("Drug Dealer Simulator", “Gas Station Simulator”, “MythBusters” i “Alaskan Truck Simulator”), a także przedstawicieli innych gatunków, takich jak strategia czy first-person shooter.

Źródło: Spółka, #MOV

Zobacz także: Movie Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości