NWZ Agory zdecydowało o wydzieleniu obszarów biznesowych i pomocniczych do spółek zależnych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 mar 2023, 18:47

NWZ Agory zdecydowało o wydzieleniu obszarów biznesowych i pomocniczych do spółek zależnych

NWZ zdecydowało o wydzieleniu obszarów biznesowych i pomocniczych Agory (ZCP) do spółek zależnych. Osobnymi spółkami mają zostać Gazeta .pl, “Gazeta Wyborcza”, Wydawnictwo Agora, a także obszary wspomagające – IT, HR, Administracja oraz Finanse - wynika z podjętych przez poniedziałkowe walne zgromadzenie uchwał.

Wznowione po przerwie NWZ miało m.in. zdecydować na zbyciu zorganizowanych części przedsiębiorstwa, obejmujących zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności poszczególnych obszarów na rzecz spółek kapitałowych, w których Agorze przysługuje w chwili zbycia ZCP, bezpośrednio lub pośrednio, 100 proc. kapitału zakładowego, w zamian za udziały w spółkach.

Wydawnictwo Agora m.in wydaje i sprzedaje książki (w tym w formie audiobooków i e-booków), prowadzonej pod oznaczeniem biznesowym "Wydawnictwo Agora" lub "Ale!, produkuje i wydaje muzykę oraz audiowizualne nagrania muzyki i koncertów, prowadzonej pod oznaczeniem biznesowym "Agora Muzyka" oraz prowadzi księgarnie internetowe publio. pl i kulturalnysklep. pl.

Działalność Gazety Wyborczej obejmuje m.in. wydawanie dziennika "Gazeta Wyborcza", działalność poligraficzną, wydawanie miesięcznika „Wysokie Obcasy Ekstra”, portali internetowych związanych z wydawnictwami, agencji fotograficznej wyborcza .pl, czy organizację festiwali m.in. Olsztyn Green Festival, CoJestGrane, Rzeszów Festival.

Jak wynika z komunikatu, zbycie ZCP na rzecz spółek zależnych może nastąpić nie później niż w terminie 18 miesięcy od dnia podjęcia uchwały oraz po spełnieniu określonych warunków.

(PAP Biznes), #AGO

doa/ osz/

Zobacz także: Agora SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości