DZIEŃ NA RYNKACH: W Europie małe zmiany giełdowych wskaźników | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 lip 2024, 09:51

DZIEŃ NA RYNKACH: W Europie małe zmiany giełdowych wskaźników

Na europejskich giełdach we wtorek widać małe zmiany giełdowych benchmarków. Inwestorzy przygotowują się na "zalew" wyników kwartalnych spółek z regionu, ale też uważnie obserwują najnowsze wydarzenia związane z listopadowymi wyborami prezydenckimi w USA. Na rynku walutowym USD jest stabilny do euro, a mocniej traci do JPY - informują maklerzy.

Wskaźnik Stoxx Europe 600 zwyżkuje o 0,02 proc. po spadku w ub. tygodniu o 2,7 proc.

Najlepiej radzą sobie ze Stoxx 600 firmy z branży technologicznej i turystyczno-rekreacyjnej. Słabszy dzień mają firmy chemiczne i wydobywcze.

FTSE 100 spada o 0,30 proc.

CAC 40 jest niżej o 0,16 proc.

DAX idzie w górę o 0,54 proc.

Porsche Automobil Holding SE traci 7,1 proc., najmocniej w historii. Spółka obniżyła swoje roczne prognozy przychodów.

Lindt & Spruengli zyskuje 1,8 proc. Szwajcarski producent czekolady zanotował w I połowie roku mocne wyniki i spodziewa się w całym roku wzrostu sprzedaży o 6-8 proc.

Compass Group drożeje o 4 proc. Spółka kateringowa ogłosiła pozytywne dane finansowe za III kw. i podwyższyła prognozy wzrostu na ten rok.

Inwestorzy skupiają uwagę na raportach firm z Europy i nadchodzących publikacjach wyników gigantów technologicznych Tesla Inc. i Alphabet Inc. w USA.

"Wkraczamy obecnie w środek sezonu wyników spółek i to właśnie one będą dominować w handlu w tym tygodniu" - wskazuje Andrea Tueni, szef ds. sprzedaży w Saxo Banque France.

Tymczasem w USA po rezygnacji Joe Bidena z walki o reelekcję, popierana przez niego Kamala Harris szybko zyskuje szanse na nominację swej partii w jesiennych wyborach prezydenckich.

We wtorek Harris zorganizuje swój pierwszy wiec wyborczy w Milwaukee jako kandydatka na prezydenta USA.

"Historycznie rzecz ujmując lata z wyborami prezydenckimi były korzystne dla inwestorów kapitałowych" - twierdzi Kieran Calder, szef działu badań kapitałowych na Azję w Union Bancaire Privee.

Na rynku walutowym japoński jen jest wyceniany po 156,49 za 1 USD, wyżej o 0,4 proc.

Euro jest po 1,0882 USD, stabilnie.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 4,24 proc.

Złoto w dostawach spot zwyżkuje o 0,2 proc. do 2.401,46 USD za uncję.

Bitcoin traci 2,3 proc. do 66.606,04 USD za token.

Ropa WTI na NYMEX drożeje o 0,01 proc. do 78,41 USD za baryłkę, a Brent na ICE zwyżkuje o 0,10 proc. do 82,48 USD. (PAP Biznes)

aj/ asa/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości