NBP prezentuje: "Wielcy polscy ekonomiści" - monety kolekcjonerskie

NBP prezentuje: "Wielcy polscy ekonomiści" - monety kolekcjonerskie

W 2017 r. Narodowy Bank Polski rozpoczął emisję monet kolekcjonerskich „Wielcy polscy ekonomiści”, poświęconą wybitnym Polakom, których dorobek naukowy ma niebagatelne znaczenie dla naszej gospodarki, finansów i całego społeczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, prezentującego bohaterów naszej serii kolekcjonerskiej. Zainaugurowała ją moneta upamiętniająca Mikołaja Kopernika, który obok astronomii, ma ogromne zasługi także w dziedzinie ekonomii.

Seria srebrnych monet kolekcjonerskich „Wielcy polscy ekonomiści” upamiętnia wybitnych naukowców, których myśl ekonomiczna, idee, propagowane wzorce są wciąż aktualne nie tylko na gruncie polskim, ale także międzynarodowym.

Roman Rybarski, Adam Heydel, Michał Kalecki – czym się zasłużyli dla polskiej i światowej ekonomii? Zapraszamy do obejrzenia drugiej części filmu „Wielcy polscy ekonomiści”.

Dorobek naukowy wybitnych Polaków upamiętnionych monetami kolekcjonerskimi z serii „Wielcy polscy ekonomiści” to źródło wiedzy o wyzwaniach z jakimi mierzył się nasz kraj na przestrzeni wieków. Czy ten przekaz można ukazać na małym, srebrnym krążku? Czym jest płaskorzeźba monetarna? O tym opowiada Dobrochna Surajewska – projektantka monet z serii „Wielcy polscy ekonomiści” – w trzeciej części filmu poświęconego polskim ekonomistom.

Materiał Partnera

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.